Každý pěstitel bonsají vám řekne, že úmrtnost jeho zelených krásek je v zimě nejhorší a může za ni nedostatek vláhy. Horké ústřední topení totiž vysušuje vzduch v bytech až k nesnesení a zapomeneme-li na rosení, nemusí kořenový systém pro vyživení bonsaje stačit. A s pletí je to stejné. Jen místo ústředního topení nastupuje mrazivý či klimatizovaný vzduch.

 

Hydratace je v zimě základ

Dostatečný pitný režim proto v žádném případě nestačí, i když může významně napomoci. Pleť je třeba hydratovat i zvenku. Je ale nutné sáhnout po takových přípravcích, v nichž je kapka vody uzamčena v obalu z tukových látek např. z ceramidů nebo rostlinných olejů. Kvůli vyšší smogové zátěži dbejte také na dostatek antioxidantů. Pleťové krémy a gely proto vybírejte s rozvahou a klidně sáhněte přímo po produktech určených pro zimní období.

Věděli jste, že velké procento žen používá v zimě nedostatečné množství ochranného krému? Nedělejte i vy stejnou chybu. Krému je opravdu třeba použít o něco více než v létě, takže se tímto pravidlem řiďte. Navíc pak nebudete muset vyhazovat poloplnou krabičku kosmetiky do odpadků.

 

Další dobré tipy na zimu

Jednou týdně doporučujeme pleť vyživit kvalitní pleťovou maskou. Cestujete-li do vyšších nadmořských výšek, nezapomeňte na kosmetiku s dostatečným UV faktorem. Může jít klidně i o klasický opalovací krém – ostré zimní sluníčko totiž může vaši pleť spálit, nebo urychlit její stárnutím a s ním spojenou tvorbu pigmentových skvrn. Neponechávejte proto nic náhodě. Otevřený opalovací krém pak můžete využít i v létě. Všeobecně totiž platí, že do šesti měsíců po otevření nic na své kvalitě neztrácí.

Poslední důležitou součástí vaší zimní toalety by se měla stát i péče o rty, jinak vám snadno popraskají a budou nepříjemně pálit. Mějte proto vždy po ruce ochranný balzám a používejte ho během dne vícekrát. Předejdete tak zároveň tvorbě drobných vrásek v okolí rtů, což určitě oceníte.  

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno