Dospělý člověk by měl za den přijmout alespoň 2,5 litru tekutin, říká všeobecně známá poučka. Většinu z tohoto příjmu by měla tvořit čistá voda, to se nám ale často nedaří i kvůli její chuti. Jak ji zlepšit?
I na bolesti hlavy
Dodržování pitného režimu pomáhá ke správnému fungování našeho organismu a minimalizuje nepříjemné projevy dehydratace. Pít bychom tak správně měli, i díky zrovna nemáme žízeň. Ta už nás upozorňuje, že je nutné doplnit tekutiny a je první známkou dehydratace. Pokud i nadále ignorujeme signály těla a nenapijeme se, přidá se malátnost, únava, podrážděnost a bolest hlavy. Zvláště na konci léta můžeme mít s pitným režimem problém. V horkých dnech máme přirozeně větší potřebu pít, ale jak se ochladí, chuť k pití klesá a s ní i dodržování pravidelného režimu. Musíme tak na potřeby svého těla myslet a pravidelně pít, ideálně čistou vodu. Ta, co nám teče z kohoutku, je pitná, ale často je z ní cítit chlor nebo jiné pachuti. Zlepšit chuť vody zvládnou vodní filtry, které ji také zbaví nečistot a škodlivých látek a naopak zachovají ty které jsou pro naše tělo prospěšné.
Zůstane to dobré
Voda, která nám teče z kohoutku, splňuje přísné normy a je upravovaná, aby byla pitná. Přesto máme občas pochyby, zda je k pití naprosto vhodná, protože ji používáme i na vaření, umývání a praní prádla. Opravdu je tak perfektně čistá a neobsahuje zdraví škodlivé látky? Tyto pochyby vyřeší filtry na pitnou vodu. Odstraní z ní kontaminanty jako jsou hormony, antibiotika, chlor, pesticidy nebo těžké kovy a ponechají to, co náš organismus dokáže využít, tedy jód, hořčík či vápník. A také se zlepší její chuť, což nám pomůže k tmu, aby základem našeho příjmu tekutin byla právě voda a ne sladké limonády a průmyslově vyráběné nápoje. Velmi vybíravé bývají v chutích malé děti, i jim tak mohou filtry pitné vody pomoci častěji pít vodu, pro lidský organismus nejpřirozenější tekutinu.
Filtrovaná voda skvěle chutná a neobsahuje žádné nečistoty ani škodliviny, výborně osvěží a podpoří správnou funkci našeho těla.