S plánováním veselky je spjato nejen velké množství starostí a povinností, ale také spousta zažitých tradic, stereotypů a mýtů. Měli byste některým z nich věřit nebo bude lepší řídit se spíš svým vlastním úsudkem?

 

Svatba se týká celé rodiny

Mějte na paměti, že svatební den je především váš a partnerův. Zrealizujte si ho proto podle vašich představ a přesně tak, jak si přejete vy. Nenechte jiné, ať vám ho organizují, nesnažte se neustále se někomu přizpůsobovat. Hosté jsou tady kvůli vám – ne naopak. Můžete sice prokonzultovat seznam pozvaných hostů s rodiči, ale pokud opravdu nechce pozvat strýčka z druhého kolene, tak ho prostě nezvěte.

 

Plánovat je třeba alespoň rok dopředu

Všichni vás straší s tím, že k uspořádání veselky potřebujete alespoň rok? Omyl, i za daleko kratší dobu můžete zorganizovat svatbu vašich snů. Stačí mít správný systém. Někdy totiž může mít málo času i nevěsta, která chystá svatbu rok, když na to nejde dostatečně efektivně. Nejdříve ze všeho proto učiňte základní kroky, tedy stanovte rozpočet a sežeňte místo, sepište seznam hostů a oslovte vybrané svědky. To vše vám pak podstatně ulehčí veškeré další plánování.

 

Vyšší cena znamená vyšší kvalitu

Ano, v mnoha případech skutečně platí, že čím dražší, tím lepší. Existují však bohužel výjimky. Dejte si proto pozor, abyste neplatili víc, než opravdu musíte. Klidně využijte služby levnějších dodavatelů, mnohdy se totiž jedná o začínající umělce, neprofesionály, živnostníky. Na jejich nabídku však kývněte až tehdy, co se důkladně seznámíte s jejich tvorbou, výrobky či službami.

 

Musíte vypadat jako princezna

Svatební šaty sehrávají podstatnou roli, některé nevěsty je dokonce považují za nejdůležitější položku z celého seznamu. Zdaleka ne všechny dámy však touží ve svůj den D obléknout bohatou princeznovskou róbu s objemnou sukní. Ve svatebních salonech v Praze i dalších městech je však výběr opravdu pestrý, a tak se nemusíte stylizovat do role, v níž se necítíte dobře a dělat ze sebe někoho, kým nejste. Přejete si kráčet k oltáři v krátkých svatebních šatech? Máte-li na to odvahu i postavu pak neexistuje důvod, proč byste tak nemohla učinit. Řiďte se svým pocitem, jste to totiž vy, kdo v nich bude trávit celý důležitý den. Tak si vyberte podle svého gusta!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno