Nejčastější cíl českých výletníků? Hrad Karlštejn vede žebříčky turistických hitparád, co se návštěvnosti památek týče. Není žádný podiv, že do sídla legendárního Karla IV. každoročně zamíří deseti tisíce lidí, kteří mají rádi historii a dokážou ocenit architektonické umění našich předků.

Karlštejn nepřestane fascinovat a podněcovat fantazii. Strhující příběh o zákazu vstupu za hradby všem ženám, aby nebyla narušena císařova zbožnost, zná snad každé malé dítě. Velmi dobře jej ztvárnil muzikál Noc na Karlštejně. Sídlo korunovačních klenotů, v němž rád a často pobýval muž, který svého času řídil celý svět, stojí za to vidět i v reálu.

 

Sláva, nazdar výletu

Plánování výletu do Českého krasu s malebným údolím řeky Berounky a středověkým hradem je vhodné rozprostřít do dvou nebo třech dní. Jeden zabere výšlap na hrad, druhý den zabere prohlídka blízkých Koněpruských jeskyní a koupačka v lomě Amerika, třetí den si už slouží pořádný relax a odpočinek. Potřebné zázemí pro znavené cestovatele nabídne hotel u Karlštejna.

Finská sauna, whirlpool, fitko a další wellness služby na přání klienta s možností privátní rezervace jsou běžným standardem, které dokáže ubytování poblíž Karlštejna, jehož kořeny sahají až do 13. století, nabídnout. K dokonalému prožitku pomohou i stylové pokoje s výhledem na řeku nebo do hotelové zahrady. Za povšimnutí rozhodně stojí hotelový ostrov s party stanem a ohništěm, nevyjímaje mini domácí zoo, ve kterém žije oslí rodinka, poníci, ovečky, čínské prasátko a ochranný dohled nad nimi drží německý ovčák.

 

Kdo jednou zkusil, nechce jinak

Hotelový komplex je oázou pro romantiky. Luxusní zařízení v podhradí Karlštejna uspokojí i ty nejnáročnější hosty a přímo vybízí ke konání nejrůznějších eventů. Vyhledáván je i pro svou báječnou kuchyni, která se specializuje na rybí pochoutky.

Starobylá pověst praví, že zde na své cestě na hrad za králem a císařem Karlem IV. přenocoval italský básník a humanista Francesco Petrarca, na jehož počest stojí před vstupem do átria  bronzová socha v životní velikosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno