Vyčištění koberců vám zajišťujeme díky profesionálnímu teamu pracovníků. U nás ve společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. používáme strojovou metodu, kterou čistíme jak koberce, tak i podlahy. Víme, že jedině tak můžeme nabízet opravdu kvalitní vyčištění kobercových vláken a povrchů, spár a struktur podlah.

Na celém území České republiky, Slovenské republiky, Německa a Rakouska zajišťujeme strojové čištění koberců. Za dobu působnosti na trhu jsme vyzkoušeli veškeré metody, kterými lze koberce čistit – extrakční, parní, suchou pěnou, atd.

Ani jedna z metod se nedá ale považovat za plně kvalitní. Jsou také velmi levné, v čemž mnoho klientů vidí výhodu, my ale vidíme řadu nevýhod, kvůli kterým tyto metody nerealizujeme a nechceme je nabízet.

První nevýhoda levných metod je ta, že s nimi nelze čistit silná znečištění, která se velmi často vyskytují na veřejných místech, kde je vysoká frekventovanost osob, jež zanáší nečistoty z venku – restaurace, obchodní domy, úřady, nemocnice, školy a kancelářské prostory.

Dokážeme vyčistit strojově koberce, ale také čalounění či sedačky. U extrakční metody je problém s tím, že při vstřikování chemie smíchané s vodou je okamžitě odsávána, protože odsávací hubice obsahuje v přední části trysku, která chemii vstřikuje do koberce.

Stane se to, že rozpuštění nečistot probíhá i po odsátí, ale po zaschnutí mohou nečistoty způsobit fleky a mapy, které nejdou při odsátí vidět. Pokud se objeví fleky, tak může být velmi obtížné napravit vzhled koberce i pro nás. Je velmi důležité vědět jaká chemie byla při extrakční metodě použita, aby koberec nebyl takzvaně zapraný.

zadn 02 Koberce16

Se strojovou metodou máte zaručeno, že váš koberec vyčistíme do hloubky vlákna. K dezinfekci a navázání nečistot využíváme silně aktivní a velmi voňavou chemii, kterou necháváme vždy několik minut působit. Chemie pronikne do hloubky kobercových vláken, kde se nachází nečistoty i roztoči a kompletně je zlikviduje.

Manuální čištění nedoporučujeme, protože neexistuje žádný kartáč, který by zaručil šetrnost a neponičení kobercových vláken. Až je celá plocha koberce dokonale vykartáčována, použijeme AS 59, což je vysoce výkonný vysavač se třemi motory.

S jeho silou odstraníme nejen navázané a vykartáčované nečistoty ze struktury koberce, ale také odstraníme přebytečnou vlhkost, kterou vytvoří vždy použitá chemie.

Následné schnutí koberce je proto velmi krátké a odhadujeme ho na 2 – 3 hodiny od doby vysátí. Je důležité nechat koberec odpočinout a nepoužívat jej, protože pokud by byl koberec mírně vlhký, tak by se do něj opět zanášely nečistoty, které by utvořily po úplném proschnutí fleky a mapy.

Naši zákazníci mají mnohdy obavy z omezení provozu jejich domu, ale i firmy či provozovny, ale sám zákazník si stanoví, kdy bude jeho koberec čištěn, a proto nabízíme naši flexibilitu a při vysoké rozloze koberce vše zajistíme teamovou prací.

Je dokonce velmi vhodné o koberec pečovat častěji a čistit jej minimálně 1x – 2x do roka, záleží však na frekventovanosti místa a také na poloze. Obchody, které jsou v blízkosti vchodu do obchodního centra koberce nechávají čistit i častěji než 2x do roka, protože je sem zanášena špína z vnějších prostorů, zvláště když je nepříznivé počasí a prší nebo sněží.

Zákazník si nastaví pro čištění koberců sám cyklus a my zaručíme, že žádným způsobem neomezíme provoz jeho firmy. Toto zaručujeme i při čištění podlah strojovou metodou, které probíhá přibližně stejnou dobu jako čištění koberců.

9 KOMENTÁŘE

 1. každému doporučuji služby společnosti A SERVIS LIPKA s.r.o. osobně jejich servis využívám již několik let a nedám na ni dopustit ,firma je spolu se svými pracovníky na vysoké úrovni

 2. dobrý den
  pomalu koberec na vyhození a pracovníci společnosti ASERVIS LIPKA s.r.o. dokázali nemožné , jedno strojové čištění koberec projasnilo , oživila se barva a silný stroj zbavil koberec veškerých zašlapaných nečistot a tak jsem ušetřila za nový díky společnosti , která je tu pro nás

 3. Kvalitní výsledek odvedené práce od profiků A SERVIS LIPKA s.r.o.
  koberce , jejich čištění , zadávám jen této společnosti

 4. Dobrý den
  Také využívám služeb A SERVIS LIPKA s.r.o. Dvakrát do roka dávám čistit koberce právě této firmě a jsem velice spokojená,doporučuji využít jejich služby i Vám Kadeřnictví

 5. Dobrý den
  nevyužít služby A SERVIS LIPKA by byla velká škoda.Práce odváděna na 100% ,pracovníci ochotní ,spolupráce perfektní .Není co dodat ,prostě chcete-li spolehlivou firmu, obraťte se na A SERVIS LIPKA s.r.o

  doporučení podepisuji Sládek Jaroslav

 6. Také naše provozovna Čtenářská klubovna, se dvakrát do roka obrací na společnost A SERVIS ohledně čištění koberců. Musím touto cestou poděkovat za kvalitní práci a doporučuji firmu kontaktovat, budete spokojeni. Vyjdou vstří vašim požadavkům na 100%

  za klubovnu díky A SERVIS LIPKA

 7. Zdraví provozovna pizzerie

  provoz, kde projde denně spousta lidí, je čas taky na kompletní úklid, podlaha ,výlohy, ošetření malby a zdiva.

  Byl problém sehnat firmu ,která ochotně a v krátkém čase ,poskytne své služby naší provozovně,která je permanentně v provozu.Díky A SERVISU se můžeme opět plně věnovat našim zákazníkům,v čistém prostředí.Podlaha i výlohy jsou jak nové…

  Pizza jede !!! díky vám

 8. Perfektní čištění koberců umí jen firma LIPKA. Jezdí k nám na prodejny dvakrát do roka a vždy nám rozzáří koberce do původních barev. Doporučujeme!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno