Určitě každá z nás ví, že péče o pleť není nikdy jednoduchá. V dnešní době existuje mnoho produktů, které nám zaručují dokonalou pleť. Mezi faktory, které ovlivňují naši pleť patří i vyvážená a zdravá strava. Možná si ani netušila, že potraviny pro krásnou pleť existují. Pojďme si tedy představit “top” potraviny pro zdravě vypadající a krásnou pleť.

adult-84478_1280

1. Červená paprika

Je to chutná zelenina, kterou si můžeš vychutnat buď v syrovém nebo vařeném stavu. Obsahuje velké množství vitaminu C a B6. Je bohatá na karotenoidy, které mohou pomoci zabránit vráskám a zvyšuje krevní oběh v kůži. Díky karotenoidům je také dobrá pro boj proti akné. Vlákno, které paprika obsahuje ti pomůže zasytit ak tomu má velmi málo kalorií. Plus, budeš mít dokonalou pleť!

2. Losos

Je výborné jídlo v boji proti stresu , úzkosti a deprese. Obsahuje v sobě vitamín D. Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které skvěle bojují proti zánětu, vráskám a akné. Jeho vysoký obsah omega-3 pomáhá hydratovat pokožku zevnitř. Kromě toho, konzumace lososa udržuje naše vlasy zdravé a silné.

3. Špenát

Je zdravý, má vysoký obsah železa, kyseliny listové, chlorofylu, vitamínu E, hořčíku, vitamínu A, vlákniny, rostlinných bílkovin a vitamínu C. Díky svým antioxidačním schopnostem je zvláště dobrý pro naši pleť. Špenát obsahuje antioxidanty, které bojují proti všem druhům kožních problémů.

4. Celer

Obsahuje vitamin K, který udržuje krevní oběh zdravý a pomáhá snižovat vysoký krevní tlak. To může snížit úroveň stresu, a jak víte, stres může způsobit špatnou pleť, migrény a dokonce i rakovinu. Celer obsahuje také přírodní zdroj sodíku, draslíku a vody, a může nám pomoci, aby se zabránilo dehydrataci. Doufám, že víš, že dehydratovaná pleť znamená, že tvá pleť bude suchá, začnou se ti vytvářet vrásky a dokonce i akné.

5. Mrkev

Není dobrá jen pro naše oči ale i pro naši pleť. Je bohatá na vitamin A. Pomáhá zabránit nadprodukci buněk ve vnější vrstvy kůže. To je místo, kde přebytek kožního mazu v kombinaci s odumřelými buňkami ucpává póry.

Nemusíš tyto potraviny jíst každý den, ale některé z nich by si mohla zařadit do svého jídelníčku. Ujisti se, že ve svém jídelníčku nemáš žádné nezdravé potraviny a příliš mnoho cukru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno