Cukroví, sladkosti, dobrůtky, lahůdky, cukroví, cukroví a zase to cukroví. Vánoční doba je, co se mlsání týče, neúprosná. Už dopředu vzbuzuje obavy, kolik zase přibereme a děsí všechny, kteří se chtějí i po Silvestru vejít do kalhot. Přesto si bez oblíbených perníčků, lineckého a pracen nedovedeme svátky klidu a míru absolutně představit.

Hlavu si nad svou vahou lámou bez rozdílu ženy i muži, svátků se ale vzdát nechceme. Člověk je tvor slabý a tradičního hodování se vzdát nechce a nedokáže. Když se však budeme držet okřídleného hesla o všem s mírou a dopřejeme si po Vánocích i nějaký pohyb, nemusíme se velkého váhového přírůstku tolik obávat. Není nutné hned naběhnout do posilovny, mnohem příjemnější variantou jsou povánoční wellness pobyty. Místo plného žaludku zacílí na odpočinek a uspokojí lidské smysly komplexně, od hlavy až patě. Pobyt je zasloužený relax nejen za dny předešlé, ale rovněž prevencí do blízké budoucnosti. V zimních dnech, plných smogu, tmy a šedi, se načerpaná energie bude hodit.

Obdobnou koncepci odpočinku od stresu  nabízí lázeňské penziony v oblíbených i méně známých lokalitách. Často se přímo specializují na krátkodobé pobyty pro ženy a každá tak zde najde potřebný relax duše i těla díky osobitému přístupu a individuálnímu fittness plánu. Stačí si jen vybrat, zda je preferováno koupání v termálních lázních, cáchání ve vířivkách, saunování, rekondiční masáže, parní lázně nebo Kneippovy či Priessnitzovy metody.

K uspokojení konkrétní představy notně pomůže vytipování vhodné lokality, které sladěním přání a skutečných možností znásobí výsledný prožitek. Například ubytování v Liberci vyhoví ženám sportovně laděným, které si chtějí odpočinout od práce a každodenních starostí, ale neláká je samota u lesa. Naopak všichni milující výšky, dálky, stylovou architekturu a Jizerské hory vyhledají spíše horskou chatu blízko sjezdovek a turistických tras. V okolí je navíc mnoho jiných atrakcí, pokud by vás přeci jen hory už nelákaly a chtěli jste svůj pobyt na horách trochu ozvláštnit návštěvou aquaparku nebo třeba výletem na Ještěd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno