Péče o tělo není pro každého zcela samozřejmá. Někdo si uvědomuje své stárnutí a snaží se proti němu bojovat – zdravou stravou, cvičením, vzděláváním, odpočinkem. Čím jsme starší, tím více péče je zapotřebí. Někteří z nás se o sebe začnou starat až s prvními problémy, které se dostaví. Pokud neoblečou své oblíbené džíny, začnou posilovat břišní svaly, pokud se objeví vrásky, sáhnou po speciálních pleťových krémech. Ale co když se objeví inkontinence? Inkontinence je nechtěný únik moči. Zdravý člověk si jen těžko dovede představit pocity, kdy moč sama od sebe teče po nohách, aniž by se to dalo ovlivnit.

 

Pomocníci k nezaplacení

Inkontinence často bývá způsobena příčinou ochablého pánevního dna. Povolené svalstvo nedokáže zadržet moč do doby, než se podaří doběhnout na toaletu a velmi nepříjemný trapný pocit je na světě. Tohle nikdo z nás nechce zažít. Už proto je vhodné ze všeho nejdříve pořídit speciální inkontinenční pomůcky. Patří mezi ně inkontinenční vložky pro ženy nebo vložky pro muže. V případě těžkého úniku moči budou třeba inkontinenční kalhotky pro dospělé. Pocit jistoty je k nezaplacení.

 

Jak si pomoci?

Následně je možné začít inkontinenci řešit. Zajít k lékaři, odhalit příčinu úniku moči a zahájit vhodnou léčbu. Pan doktor může doporučit cvičení pánevního dna. Jedná se o celkem nenáročné cvičení, které lze provádět i poměrně diskrétně, aniž by někdo zjistil, že posilujete právě pánevní dno. Při tomto cvičení se soustředíte na své vnitřní svaly a vtahujete je do sebe. Nutno říci, že se jedná o dlouhodobou záležitost. Nikdo nemůže čekat výsledky přes noc. Navrácené zdraví je však „sladkou odměnou“.

 

Nevynechte odborný dohled

Příčin inkontinence je spousta. Může mezi ně patřit třeba zánět močových cest, gynekologická operace nebo operace prostaty, cukrovka a mnoho dalších. Důvod vaší inkontinence je vždy potřeba konzultovat s odborníkem. Jedině ten ví, co na kterou inkontinenci platí, zda postačí cvičení nebo bude třeba použít medikamenty.

 

Dívat se trochu z nadhledu

Je dobré vědět, že inkontinence nemusí být trvalá záležitost. Lze ji úplně vyléčit nebo alespoň zmírnit. Zachovat chladnou hlavu a pustit se v klidu do léčby není jednoduché pro nikoho. Udržet si psychickou stránku na dobré úrovni je však jednou z podmínek pro brzké uzdravení. Přejeme vám k tomu hodně sil a pevné vůle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno