Podle odborníků záleží na životním stylu a samozřejmě na finanční situaci. Byty vyhledávají spíše single nebo mladé páry, kteří se chtějí věnovat své práci a kariéře. Ve volném čase pak raději volí zábavu a zajdou si do společnosti či si zasportovat, než aby se věnovali zahradě a opravě domu. Rodiny s dětmi nebo lidé, kteří si u práce na zahradě odpočinou a touží se po únavném dni nadýchat čerstvého vzduchu, nedají dopustit na rodinné domy. Někteří by však brali obojí.

 

Pohoda na bytě

Samozřejmě v bytě bydlí i ti, kteří o domě jen sní a nemají na něj peníze. I když je to rozporuplné, leckterý byt v centru stojí více než například dřevostavby na okraji města. K výhodám bytu patří kromě finanční dostupnosti také ta dopravní. Většinou se můžeme dostat do centra města, kdy se nám zlíbí. K dalším výhodám bytu patří určitá anonymita. A hlavně pohodlnost co se týče různých oprav či úprav. Zaplatíme povinný poplatek do fondu oprav, (vybírá se z každého metru čtverečního a pohybuje se většinou od pěti korun do třiceti korun podle stavu nemovitosti), a tím starosti končí. Nesvítí na chodbě světlo? Přerostla tráva? Napadl sníh? Na všechno tohle má bytové družstvo či družstvo vlastníků zaplacené lidi.

Dům pro větší pocit jistoty a soukromí

Mezi majiteli rodinných domů patří hlavně rodiny s dětmi, které mají chuť se o dům a pozemek starat. A vzhledem k rozložení bytové zástavby i ti, co milují bydlení v zeleni a na venkově. Dům sice vyžaduje více péče, ale za to se nám odmění soukromím a pocitem, že vlastníme něco jenom svého. Nebudeme nikoho rušit, když si v jednu v noci zapneme myčku, vyfoukáme si vlasy nebo pustíme hlasitěji hudbu. A ani nás nebude rušit žádný hluk od sousedů. O zahradní párty a letním grilování se majitelům bytu také může jen zdát. Pokud vám vadí neustálá údržba domu, investujte do nízkoenergetického domu. A pokud je byt pro vás malý, ale dům zase příliš velký na údržbu, mohl by se vám hodit menší bungalov, který je takový dům i byt v jednom. Z takového domečku budete mít velkou radost.

Do čeho by se vám líbilo investovat? O čem sníte? Vyhraje to u vás dům, byt nebo bungalov?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno