Nevíte, jestli svému psímu čtyřnohému parťákovi pořídit pelíšek? Poradíme vám, jak vybrat ten nejvhodnější a proč pelíšek pro psy oceníte. Inspirujte se také tipy, jak naučit svého mazlíčka v pelíšku spát.

Proč pelíšek

Pelíšek pro psy je ideálním místem, kde může mít váš mazlíček své útočiště. Je to místo, kde může spát, odpočívat, ale také zde tráví čas, pokud jej něco bolí. Pelíšek je osobní prostor, do kterého byste neměli svému pejskovi zasahovat ani jej přesunovat. I když má váš pes dovoleno spát s vámi v posteli nebo sedět či ležet na gauči, všimněte si, že často si raději ke spánku vybere svůj pelíšek.

Jak vybrat

Při výběru vhodného pelíšku zohledněte velikost svého mazlíčka. Je nutné, aby pro něj bylo místo dostatečně prostorné. Už při koupi pelíšku pro psy naplánujte, kam přesně jej umístíte. Vyberte také pelíšek s okrajem, který bude pohodlný pro spánek, ale i pro odpočinek během dne. Na výběr máte také širokou škálu barev. Nebojte se svého psího mazlíčka rozmazlit i polštářem do pelíšku.

Vhodné umístění

Najděte vhodný prostor, kam psí pelíšek umístíte. Rozhodně by neměl být v průchozí chodbě nebo v místě, kde není klid. Vyhněte se také místům s průvanem nebo naopak u horkého topení. Vhodným místem je například roh místnosti, kde bude mít pes svůj potřebný klid.

Když potřebujete víc pelíšků

Pokud máte víc pejsků, počítejte s tím, že i když jsou opravdu malí, ocení vlastní pelíšek pro zvířata. Samozřejmě, že se v některých situacích budou tulit a spát u sebe, jindy si však každý lehne do svého pelíšku. To stejné platí i u cestování, kdy je vhodné mít jeden cestovní pelíšek, hlavně v případě, že cestujete často.

Spaní v pelíšku

Učte svého pejska spát v pelíšku již od štěněte. Přidejte mu do pelíšku zmíněný polštářek nebo plyšáka, aby měl pocit, že v pelíšku není sám. Následně jej učte povelu na místo, tak aby si to spojil právě se svým pelíškem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno