Když jdete do restaurace nebo do kavárny, také si vždy raději objednáte opravdu kvalitní a chutnou kávu, místo klasického turka nebo rozpustné kávy? Máte rádi kávu a dopřáváte si jí často? Tak proč si dopřáváte kvalitu jen v kavárnách a restauracích. I doma si můžete vychutnat kávu, která dokáže splnit ta nejpřísnější kritéria předních baristů – tedy vynikající espresso. Už vám ale nestačí jen rychlovarná konvice.

 

Kávovary na přípravu lahodného espressa v dnešní době i do domácností

Ještě před několika lety byly kávovary na přípravu espressa velké přístroje, které se do domácností vyloženě nehodily a zabíraly by v nich velké množství užitného prostoru. Technologie výroby jde ale neustále dopředu a v současnosti mají kávovary ideální rozměry i do domácností. A nijak neubývá na kvalitě připravované kávy, ani na funkcích. Právě naopak. Jak mohou vypadat moderní kávovary na espresso do domácnosti? Nyní si detailněji představíme 2 typy z nabídky prodejce MICHAEL PLAZA, specializovaného prodejce elektrospotřebičů.

DELECAM22110B

Espresso DeLonghi ECAM 22.110 B

Prvním představeným modelem bude Espresso DeLonghi ECAM 22.110 B. Přístroj souží pro přípravu espressa z mleté i zrnkové kávy. Osobně doporučujeme využívat raději kvalitní zrnkovou kávu, kterou si sám přístroj čerstvě namele. Hrubost namletí lze nastavit na 13 různých možností. Připravit lze hned 2 šálky najednou a součástí kávovaru je také tryska na napěnění mléka pro krémovou pěnu. Vyjímatelná spařovací jednotka v kávovaru má kapacitu 6–14 g s funkcí předpaření. Zásobník na vodu má kapacitu 1,8l a ukazuje aktuální stav vody. Mezi další přednosti tohoto přístroje patří Samočisticí funkce a odvápňovací program, patentovaný termoblok s elektronickou kontrolou teploty.

PHIHD876109

 

Espresso Saeco HD8761/09 Minuto

I s tímto modelem kávovaru lze připravit 2šálky espressa najednou, díy dvěma tryskám. I zde může být pro přípravu kávy využita zrnková i mletá káva. Espresso Saeco HD8761/09 Minuto disponuje keramickým mlýnkem, který nijak nekazí samotnou chuť kávy. Velmi výkonný ohřívač zajistí rychlou přípravu každého šálku. Ani zde nechybí napěňovač mléka pro lahodnou pěnu. Když zjistíte, jaká káva je pro vás nejlepší, můžete si uložit do paměti přístroje její přípravu (tedy množství a délku přípravy).

 

1 komentář

  1. Kedysi som chodievala do kaviarne pravidelne. Potom som si spočítala, koľko vlastne v tej kaviarni nechám peňazí za mesiac. A nehovorím o tom, že niekde tá káva nebola nič moc. Hneď som išla do obchodu pozrieť nejaké kávovary. Navyše tá cena za kávovar už nieje katastrofálna ako pred pár rokmi. Do roboty sme sa poskladali a kúpili si niečo takéto http://coffeein.sk/detail/120/rancilio-silvia/ 🙂 hlavne viem čo pijem 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno