Zvláště majitelky ne příliš objemné hřívy mají po zimě co dělat, aby spravily napáchané škody. Stejně tak jako se příroda regeneruje po zimě, potřebují pořádnou vzpruhu i vaše vlasy. Zahrňte je proto péčí, výživnými olejíčky, kondicionéry a hlavně správnou stravou a pitným režimem.

 

Málo vlasů?

Na některých se ovšem krutá zima podepsala více než na jiných a kromě toho, že vlasy jsou zesláblé a ztratily lesk, jich taky hodně vypadalo. Hustota vlasů je dána velkou měrou péčí, ale tu největší roli hraje genetika. A tak když příroda nenadělí, moc toho nenaděláte. Možná i vy jste unavená z výživových doplňků, vlasových vodiček a různých jiných „zaručených metod“, po které by vlasy měly houstnout. Existuje snadné řešení, jak si k vysněným vlasům pomoci – a to hned. Prodloužení vlasů.

 

Jaká metoda je vhodná?

Způsobů, jak vlasům dodat hustotu a délku, je hned několik – ovšem s řídkými vlasy se musí opatrně. Každá metoda prodloužení je specifická a hodí se pouze pro některé vlasy.

Asi nejčastější způsob je prodloužení vlasů keratinem. Jedná se o poměrně jednoduchý způsob, i když časově náročný. Provádí se chemicky a za tepla, kdy se jednotlivé prameny s keratinovým nehtíkem rozpouští speciálními kleštěmi a upevňují na vlastní prameny vlasů. Vzhledem k tomu, že spoj průhledný a tím pádem skoro neviditelný, je vhodný pro řídké i jemné vlasy. U řídkých vlasů se může využít i metoda micro ring. Prodloužení spočívá v navlečení kovového kroužku na vlastní vlasy spolu s pramenem zataveným v keratinu a přicvaknutí kleštěmi. Vzhledem k tomu, že vlasy drží na kroužku, kvůli sklouzávání je nevhodné pro jemné vlasy. Navíc, pokud máte alergii na kovy, na tento způsob rovnou zapomeňte.

Za zmínku stojí i to, že ne každému tato metoda sedne, přesto patří k jedněm z těch šetrnějších. Další velmi šetrnou metodou je tape-in. Jedná se o zhruba pěticentimetrový pás vlasů, který je zatavený do speciální hmoty a opatřen vlasovou lepicí páskou. Jednotlivé pásy se na vlastní vlasy poté lepí sendvičovou metodou. Prodloužení je velmi rychlé a velkým plusem je i to, že působí přirozeně. Na rozdíl od jiných permanentních metod se totiž vlasy nepramínkují, ale tvoří souvislé prodloužení. Posledním způsobem, jak docílit bohatého účesu, je clip in prodloužení. Oproti předchozím se nejedná o permanentní způsob, a tak si vlasy za tři minuty upevníte doma sama před zrcadlem. Clip in je buď jeden dlouhý pás, nebo více menších, sešitých a opatřených speciálními sponkami. Velkou výhodou je, že vlasy můžete kdykoliv sundat i nasadit bez asistence kadeřníka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno