Není tomu tak dávno, co byl český národ považován za zapřisáhlé pijáky piva. Postupem času se však tato skutečnost změnila a Češi čím dál častěji dokáží ocenit také lahev kvalitního vína. S jeho stále se zvyšující oblibou roste také snaha a touha lidí se o tomto nápoji a jeho rozdílných odrůdách něco dozvědět. Ani v restauraci už vám dávno nestačí pouze rozlišení na bílé a červené víno. Mnoho lidí považuje dovednost rozlišit různé druhy vína a rovněž vlastnictví drahého a kvalitního vína také za jakýsi společenský status.

 

Co je pro uložení vína důležité?

Základem kvalitního vína je nejen jeho výběr, ale následně rovněž jeho skladování. Tím vhodným místem může být například kompresorová vinotéka. Možná si myslíte, že je to vlastně jedno, že když si koupíte lahev za více než tisíc korun, není přece důležité, jestli stojí ve sklepě či v ledničce. To se však velice mýlíte, právě uložení je jednou z klíčových fází. Vínu totiž nesvědčí denní světlo, změny teplot, vlhkosti, ani poloha, při které lahev stojí. Pro uložení vína je tedy ideální domácí vinotéka, kde můžete lahve položit do vodorovné polohy, a jsou tak chráněny před kolísáním různých vlivů. Pokud chcete sami domácí ledničku na víno vyzkoušet, ideální je vinotéka Dunavox.

 

Vyzkoušejte kompresorovou vinotéku

Obliba domácích vinoték je rok od roku vyšší. Zájemci mají na výběr ze dvou typů. Jedním je takzvaná kompresorová vinotéka a tím druhým termočlánková. V tomto případě jde spíše o rozměrově menší vinotéky chlazené novou technologií termoelektrických článků. Tato technologie neprodukuje téměř žádný hluk a žádné vibrace, jak tomu je v případě kompresorových vinoték. Ty se hodí pro opravdové nadšence, kteří mají velkou sbírku vín. Navíc tyto chladničky se i přes svoji velikost vyznačují velmi nízkou spotřebou elektrické energie a přitom vyšším chladícím výkonem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno