Nevěrou se nejčastěji označuje typ podvádění, který zahrnuje intenzivní, vášnivou emocionální nebo fyzickou vazbu. Málokdy se termín „aféra“ vztahuje na jednorázovou akci.

Definovat nevěru může být obtížné, protože různí lidé stanovují různé hranice pro své vztahy s ohledem na to, co je považováno za podvádění. Ale stejně jako jiné typy podvádění je nevěra ve svém jádru zradou důvěry. Má schopnost způsobit značné trápení ve vztazích a existuje mnoho důvodů, proč lidé podvádějí své partnery.

Co se tedy v dnešní době dá považovat za nevěru?

O nevěře se nejčastěji mluví, jako o romantickém, citovém nebo dokonce o kybernetickém vztahu. Mezi běžné typy nevěry patří:

Romantická nevěra

Romantický poměr je běžný ve formě sexuálních styků, které zahrnují určitou úroveň romantiky a citové vazby.

Neformální nevěra

Příležitostná záležitost je nejčastěji považována za převážně fyzický sexuální vztah mezi dvěma lidmi bez očekávání dalšího romantického vztahu. Může být také označován jako “úlet”.

Emocionální nevěra

Platonický nebo nesexuální vztah může být také považován za nevěru. Emocionální nevěra postrádá sexuální intimitu, ale má intenzivní nebo trvalou emocionální intimitu. Emocionální záležitosti se mohou snadno vyvinout v sexuální aféry a být stejně ohrožující pro primární vztah.

Kybernetická nevěra

Online nebo kybernetická nevěra je taková, ke které dochází online prostřednictvím chatu, webové kamery, e-mailu nebo textové zprávy. Může to být anonymní, nebo to může být mezi lidmi, kteří o sobě znají pouze základní informace, jako jsou jejich jména, ale nikdy se nepotkali.

Povolená nevěra

Termín poměr lze také použít k popisu části dohody v rámci otevřeného manželství nebo vztahu. U schváleného vztahu se pár dohodne na tom, jaké formy sexu nebo citové intimity jsou povoleny s někým jiným, než je jejich primární partner. Ty mohou zahrnovat swingers party, randění, polyamorie nebo skupinový sex.

Jak to ale s nevěrou mají Češi a Češky?

Platí stále, že nejvíce podvádějí muži? Nebo se už ručičky vah obrátily a ženy začaly v tomto „sportu“ dominovat?

Poslední výzkum, který byl proveden, poukazuje na to, že většími nevěrnicemi jsou ženy a to rovnou ve 44 % zatímco muži oproti nim „zaostávají“ o 5 %, tedy muži jsou nevěrní z 39 %.

Přesto 86 % dotazovaných přesto uvedlo, že by nevěru byli schopni odpustit, zatímco 10 % lidí (zejména potom do 29 let) nevěru radikálně odsuzují a považují jí za nevratné porušení důvěry.

Přesto 65 % lidí přiznalo, že by se nevěry dopustilo, pokud by měli jistotu, že se na ní nikdy nepřijde.

Způsobů, jak být svému partnerovi nevěrný, je obrovské množství, dost záleží na vaší představivost, šikovnosti, příležitosti a situaci. Mnohdy k nevěře dojde neplánovaně na diskotéce s tajemným cizincem nebo firemním večírku s kolegou. Jestli chcete, aby vaše nevěra zůstala utajená a anonymní, je dobré využít služeb holek na privátech. Holek na sex je v ČR přes 1 200 a najít je můžete například na webu dobryprivat.cz, kde si můžete najít a domluvit sex i s pornohvězdou, koho by ta představa nevzrušila?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno