Mám pro vás tip na zajímavou recenzi. Radek, který stojí za recenzím projektem Ecoblog.cz, otestoval nejen nákupy na eObuv.cz, ale taktéž jedny speciální boty, které mohou být alternativou k barefoot obuvi.

Boty jsou v podezření, že stojí za mnoha našimi problémy

Vybočené palce, patní struhy, ploché nohy – tohle vše jsou ještě pořád problémy našich nohou. Pak tady však máme problémy s klouby v pozdějším věku, bolesti zad i hlavy. Ano, lékaři nám často řeknou: „za vším hledej boty,“ tedy ty nevhodné. A rozhodně nejde jen o šíleně vysoké dámské podpatky. Proto se snažíme o návrat k přírodě, který je doporučován. Velkým hitem bývají barefoot boty, jež simulují bosou chůzi, pouze navíc přidávají ochranu chodidla, bez které by to dnes prostě nešlo. Jsou tady však i boty, které šly ještě dál. Představuje je Radek z Ecoblog.cz, sám velký milovník barefoot obuvi.

Recenze e-shopu eObuv s benefitem

V rámci své recenze představil Radek nejen nákupy přes eObuv.cz, což je dnes nejlépe zásobený e-shop s obuví u nás. Ale obul se i do bot Vibram FiveFingers, které zde koupil. O obojím vám více napoví recenze e-shopu eObuv.

Jak se chodí a běhá v botách Vibram FiveFingers?

Jak již bylo řečeno, Radek není, pokud jde o tzv. bosoboty, žádným nováčkem. Své barefootky nosí od jara do podzimu. Boty Vibram FiveFingers však nabídly ještě něco dalšího. Nejde totiž o klasické barefoot boty. Prostor totiž navíc dostávají prsty. Ne díky širší špičce, ale kvůli samostatnému prostoru pro každý z nich. Nejslavnější podrážka Vibram se tak v těchto botách předvádí v plné parádě, protože je to právě ona, která zde hraje hlavní, a vlastně téměř jedinou roli.

Radkovi chvíli trvalo, než se s prsty do bot správně nazul, avšak jak sám říká, za námahu to stálo. Je příjemné uvědomovat si při chůzi dokonce i své prsty. Zkusil si v nich i zaběhat. Chce to ale jinou techniku, než na kterou jsme zvyklí, a rozhodně si na jiný styl běhu budeme muset chvíli zvykat. Navíc je důležité si hlídat, kam a na co šlapeme, což při běhání v klasických běžeckých botách zas tak moc dělat nemusíme a terén si prohlédneme spíše sporadicky.

TIP: Podívejte se na celou recenzi e-shopu eObuv i na Radkovi zkušenosti s prstovými botami Vibram FiveFingers.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno