Známý český rapper vietnamského původu René Dang, který vystupuje pod uměleckým jménem Renne Dang, přichází s novou písní „Žij a nech žít“, ve které vyzývá k toleranci ve společnosti. „To co z nás dělá lepší lidi není účet v bance, ale spíš činy a taky tolerance“

Píseň a klip vytvořil společně s producentem Cehou a Rashidem Garipovem na svém domovském labelu Blakkwood Records ke kampani Absolut Tolerance, která se snaží podporovat toleranci a nahlížet na aktuální společenská témata z různých úhlů. Kromě Renneho Danga za projektem stojí i designer Pavel Fuksa či známá česká komička Adéla Elbel.

O nápad a grafické zpracování se postaral přední český grafik Pavel Fuksa, který se řadí mezi 200 nejlepších ilustrátorů světa. Pro Absolut Tolerance navrhl pět funkčních dveří, které jsou aktuálně umístěny v Praze, od 26. října se však přesunou do Brna a Plzně. Každé z nich vizuálně symbolizují jedno téma – rovnoprávnost mužů a žen, LGBT, svobodu vyznání, etnickou příslušnost a migraci. Pokud se kolemjdoucí rozhodnou dveřmi projít, vyjádří tím podporu toleranci. Na každých dveřích je tento průchod zaznamenán na počítadle, které je do nich zabudované. V Brně a Plzni na dveře narazíte od 26.10. do 1.11. Veškeré informace o umístění dveří najdete na www.facebook.com/absolut.cz. Děkujeme Penta Investments za možnost umístit dveře Absolut Tolerance do prostor Masarykova nádraží v Praze.

Klip Renneho Danga „Žij a nech žít“ můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=l_lg0K_3r6g

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno