Všichni to víme a denně slýcháme, ale stejně zapomínáme. Pravidelný pitný režim je pro naše tělo velmi důležitý, umožňuje mu správně fungovat. Nejpřirozenější tekutinou pro náš organismus je čistá voda.

Chuť ovlivňuje pitný režim

Za nedostatečným pitím vody stojí často její nedobrá chuť. Máme výhodu, že stačí otočit kohoutkem a voda nám teče okamžitě, její chuť ale nemusí každému vyhovovat. V posledních letech tak čistou, obyčejnou vodu nahrazujeme různými limonádami, sladkými nápoji a džusy plnými chemických konzervantů a barviv. Vodní filtry pomáhají zlepšit chuť vody a zároveň ji i zbaví případných nečistot a škodlivých látek. Chuťově výborná a pro zdraví nezávadná voda tak může být kdykoli k dispozici pro každého člena rodiny, dospělé i děti. Právě ty mívají velmi často problém s pitím vody kvůli její chuti. Filtry na pitnou vodu odstraní nepříjemnou pachuť i látky pro naše tělo nevhodné, jako jsou chlor, antibiotika, hormony nebo pesticidy. Zároveň ale zachovají prospěšné látky, které jsou pro naše tělo vhodné, tedy vápník, hořčík, jód a stopové prvky. Když je voda chuťově dobrá, nemáme potřebu místo ní pít limonády nebo jiné náhražky.

Pozor na žízeň

Pít bychom měli pravidelně. Když se dostaví pocit žízně, už to ukazuje, že je naše tělo dehydratované a potřebuje vodu. Pokud bychom tekutiny tělu nedodali, připojí se další příznaky dehydratace, jako je malátnost, únava a bolesti hlavy. Napít bychom se tak měli dříve, než se žízeň dostaví. Chutnou a zdravou vodu můžeme mít po ruce opravdu kdekoli, na dovolené i v práci. Do kanceláří, pod stan i na chalupu je vhodný nádobový filtr, který přefiltruje konvici vody už za několik minut. Můžeme si ho vzít kdykoli a kamkoli, třeba i na služební cestu nebo na návštěvu příbuzných.

Filtrovaná voda neobsahuje škodliviny, skvěle chutná a můžeme si tak dopřát vodu té nejvyšší kvality. Zajistíme tak, že naše tělo bude fungovat, jak má a zvládneme všechny povinnosti i aktivity.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno