Sluneční brýle nepředstavují jen nezbytnou pomůcku ochranu zraku před nebezpečným UV zářením, ale také důležitý estetický doplněk. Každý si jich hned všimne, proto je důležité, aby vám seděly a pasovaly k vám, k vaší osobnosti, životnímu stylu a především pak vhodně rámovaly váš obličej. Jaké budou ty pravé přesně pro vás?

Kulatý obličej

Vybrat vhodné dámské sluneční brýle pro kulatý obličej může být docela oříšek. Pamatujte si však, že potřebujete takové, které ho trochu ztenčí a protáhnou. Slušet vám proto budou hranaté úzké modely s širšími obrubami, které vám dodají trochu ostřejší rysy. Vedle nešlápnete ani s horními zvýrazněnými obrubami, které přitáhnou pozornost přesně tam, kam mají. Velkým obloukem se naopak vyhněte malým kulatým sklům, která by vás ještě více zakulatila.

Hranatý obličej

Máte-li vysoké čelo, čtvercovou bradu, ostře řezané rysy a vystouplé lícní kosti, pak jste majitelkou hranatého obličeje. Slušet vám tak budou oválné a kulaté obruby a brýle motýlovitého tvaru, které vás krásně zjemní a vyrovnají proporce vašeho obličeje. Dovolit si můžete i brýle s úzkými obroučkami či v populárním retro stylu, které vám vykouzlí jemnější obličejové proporce. Vyhněte se výrazným barvám a hranatým tvarům, které by vás jen zbytečně rozšiřovaly.

Trojúhelníkový obličej

Trojúhelníkový nebo také srdcovitý obličej s úzkou a zužující bradou vyžaduje rovněž jemnější obruby a tvary. Krásnou vizuální rovnováhu vykouzlí oválné a okrouhlé sluneční brýle. Vyvarujte se širokých rámů, které jen zbytečně upozorní na vaše ostřejší rysy. Skvěle sedět vám budou třeba tzv. pilotky, které jsou trendy už několik dlouhých sezón, a rozhodně to nevypadá, že by se na tom mělo něco měnit. Ikonický model slunečních brýlí nabízí třeba světoznámá značka Ray Ban.

Oválný obličej

Pyšníte-li se oválným tvarem obličeje, pak vám ostatní mohou jedině závidět. Hodí se k vám totiž prakticky všechny typy slunečních brýlí. Nemusíte se tak nechávat svazovat žádnými pravidly, dovolit si můžete klidně i extravagantní asymetrické obroučky, které mohou být i různě zdobené. Ty totiž na vašem obličeji krásně vyniknou. Stačí tak jen sebrat odvahu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno