Známé rčení říká: snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli. A přesně tak to i je, snídaně nám má dodat energii, aktivovat metabolismus a připravit nás na dlouhý den plný povinností. Ve všední den pochopitelně nemáme čas na pětichodovou snídani, ale přesto můžeme svému tělu dopřát kvalitní začátek dne. Cereální směs, müsli s jogurtem nebo ovesné vločky s mlékem nejsou na přípravu nijak náročné a dodají nám tolik potřebnou energii a živiny, navíc je mají často rády i děti.

Stále oblíbenější jsou také různé snídaňové kaše. Na výběr jich máte opravdu hodně, stačí zvolit podle své chuti – kaštanové, jáhlové, pohankové, ovesné, rýžové, s různými příchutěmi nebo ovocem. Pokud jste věčný opozdilec a čas je opravdu vaším nepřítelem, sáhněte po kaši v instantní formě, která potřebuje na přípravu skutečně jen minutku. Ovoce nebo oříšky si můžete připravit do vedlejší mističky už předchozí večer. Uvidíte, že malý okamžik navíc věnovaný snídani vám pomůže v celém dni, kdy budete mít více energie a své povinnosti budete zvládat mnohem lehčeji.

Víkendové snídaně, nebo třeba ty na dovolené, si pak zaslouží více času. Dopřejte si toasty nebo pečivo s oblíbeným sýrem a šunkou, dostatek zeleniny a čerstvý džus nebo smoothie. Skvělým startem i lékem na špatnou náladu jsou míchaná vajíčka či generacemi milovaný hemenex, který vás zaručeně postaví na nohy i po náročné noci. Kvalitní sacharidy dodají opět vločky, müsli směs nebo porce dobré ovesné kaše. Velký výběr druhů i příchutí najdete na www.puritas.cz a doma byste měli mít vždy alespoň dva druhy na výběr. Určitě ale nezanedbávejte snídaně jen kvůli nedostatku času, raději vstaňte o pár minut dříve, vyplatí se vám to.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno