Známé rčení říká: snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli. A přesně tak to i je, snídaně nám má dodat energii, aktivovat metabolismus a připravit nás na dlouhý den plný povinností. Ve všední den pochopitelně nemáme čas na pětichodovou snídani, ale přesto můžeme svému tělu dopřát kvalitní začátek dne. Cereální směs, müsli s jogurtem nebo ovesné vločky s mlékem nejsou na přípravu nijak náročné a dodají nám tolik potřebnou energii a živiny, navíc je mají často rády i děti.

Stále oblíbenější jsou také různé snídaňové kaše. Na výběr jich máte opravdu hodně, stačí zvolit podle své chuti – kaštanové, jáhlové, pohankové, ovesné, rýžové, s různými příchutěmi nebo ovocem. Pokud jste věčný opozdilec a čas je opravdu vaším nepřítelem, sáhněte po kaši v instantní formě, která potřebuje na přípravu skutečně jen minutku. Ovoce nebo oříšky si můžete připravit do vedlejší mističky už předchozí večer. Uvidíte, že malý okamžik navíc věnovaný snídani vám pomůže v celém dni, kdy budete mít více energie a své povinnosti budete zvládat mnohem lehčeji.

Víkendové snídaně, nebo třeba ty na dovolené, si pak zaslouží více času. Dopřejte si toasty nebo pečivo s oblíbeným sýrem a šunkou, dostatek zeleniny a čerstvý džus nebo smoothie. Skvělým startem i lékem na špatnou náladu jsou míchaná vajíčka či generacemi milovaný hemenex, který vás zaručeně postaví na nohy i po náročné noci. Kvalitní sacharidy dodají opět vločky, müsli směs nebo porce dobré ovesné kaše. Velký výběr druhů i příchutí najdete na www.puritas.cz a doma byste měli mít vždy alespoň dva druhy na výběr. Určitě ale nezanedbávejte snídaně jen kvůli nedostatku času, raději vstaňte o pár minut dříve, vyplatí se vám to.

4 KOMENTÁŘE

  1. Máte svatou pravdu, my se také snažíme se co nejvíce v domácnosti zaměřit na snídani a sdílím ten názor, že snídaně je základ dne. Ta vás nakopne neskutečným způsobem k výkonu přes den. A hlavně třeba v pondělí kdy se nám do práce nechce za žádnou cenu.

    • Hele tak to u nás se jede hlavně na lehký oběd a dobře stravitelný. Protože není nic horšího než když se přežerete na oběd. To se potom jak peciválové válíte na gauči a neuděláte nic co jste přes ten den chtěli. Tak to je, svatá pravda!

      • Hele tak to není ale vůbec žádná pravda. Musíte si vařit hlavně kvalitní večeři. A jestli nevíte jak na to, tak vám to napíšu. V prvé řadě se musíte podívat jestli máte dobré vybavení. Základem je mít kvalitní titanové nádobí, máte? Tak to můžeme dál. Teď si nachystejte kuchařku a kvalitní potraviny..

        • Jak se podle tebe jako definují kvalitní potraviny? Doufám že nejsi další BIO žena do sbírky těch divných stvoření která se v poslední době na internetu vyrojila. To je zhouba lidstva, to vám teda povídám. Ony jsou hrozně agresivní na ostatní účastníky tohoto pozemského světa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno