Máte noční směny, a když ráno přijdete unavení, potřebujete se vyspat? Jistě víte, že mnohem lépe se spí ve tmě. Jenže jak si ji vykouzlit, když je venku krásný slunečný den bez jediného márčku? Podobné problémy řeší lidé, kteří mají okno z ložnice do rušné ulice s jasným osvětlením, nebo dokonce lampu přímo pod oknem. Možností zatemnění je samozřejmě víc, v poslední době však mezi nimi vedou látkové rolety nazývané Den a noc.

Další možností je pořízení venkovních žaluzií. Cena je však nesrovnatelně vyšší a při větším větru mohou být hlučné. Do interiéru také můžete použít stínící blackout závěsy, ale ani tady není pořizovací cena nízká. Navíc poměrně dobře drží prach.

Jak funguje roleta Den a noc?

Zatemňující rolety Den a noc se skládají ze dvou střídajících se typů látek. Látky se střídají v pruzích, přičemž jedna je průhledná, a druhá nikoliv. Podle toho, jak si roletu nastavíte, vám může světlo buď propouštět, nebo jej zcela zadržovat. Nedokážete si to představit? Podívejte se na pár fotografií například do e-shopu Fexi, který patří mezi přední prodejce těchto typů rolet u nás.

Obchod Fexi má opravdu velký výběr barev rolet, kromě toho je nabízí v několika variantách kazet . Nejžádanější je otevřená kazeta, tu stačí upevnit na okno pouze zavěšením, tedy bez vrtání. Další typ kazet je POLO kazeta a MAXI kazeta, ty můžete vrtat na křídlo okna, do zdi nebo do stropu. Jelikož jsou všechny rolety od FEXI již složené, zvládne jejich montáž opravdu každý.

Temná noc i s roletami světlých barev

V e-shopu Fexi nabízí speciální řadu rolet s názvem Blackout, přičemž tyto rolety zajistí úplné zatemnění i ve dne. Perfektního zatemnění přitom dosáhnete i s roletami ve světlých barvách. Celý trik spočívá v tom, že uvnitř pruhu s látkou je vrstva černé tkaniny. Látka, jež tento pruh kryje, pak klidně může být i světlá. Podívejte se na výběr barev a přesvědčte se, že rolety Den a noc by se hodily také k vám domů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno