Letní počasí a sport občas nejdou moc dohromady, v horku se nám oblečení lepí na tělo, více se potíme a raději dáme přednost stínu u bazénu než náročným výkonům. Dobře vybrané oblečení nám ale dokáže pohyb v horku zpříjemnit a o spodním prádle to platí především.

Pohodlí především

Při pohledu z okna to venku na úplné léto nevypadá, ale jak říkají meteorologové, ještě je čas. I když v minulých letech už touto dobou ovládaly počasí tropické teploty, letos můžeme využít příjemných teplot pro sport a prosloužit si sezónu. V teplotách kolem třicítky i těch nižších nám pohodlí zajistí kvalitní sportovní oblečení. Většinou už z vlastní zkušenosti víme, že pokud nám něco nesedí, v teplém počasí se tato vada zdvojnásobí. Prádlo, u kterého škrábou švy možná v zimě ještě přežijeme, na zpocené kůži už si ale koledujeme o podráždění, které se bude špatně hojit.

Vybírejte s rozumem

U oblečení na jakýkoli sport je důležité, aby nám perfektně sedělo a nijak neomezovalo v pohybu. Ženy se nejčastěji potýkají s padajícím ramínkem podprsenky, což dokáže znepříjemnit i sebeoblíbenější aktivitu. Sportovní podprsenka musí mít správnou velikost, aby nikde neškrtila ani nebyla volná, poskytovala dobrou oporu a skoro jsme o ní nevěděli. To ovlivní i správná velikost, u které mají ženy často tendenci sáhnout po té menší. Muži pak také dělají často chybu u výběru spodního prádla, ale právě naopak od žen, protože si kupují větší velikost než skutečně potřebují. Pak dochází ke zbytečnému tření přebytečné látky o pokožku a podráždění, což nás může od sportu odradit. Pánské spodní prádlo má za úkol nejen chránit, ale také omezit pohyb intimních partií při sportu nebo pohybové aktivitě. Pokud dobře nesedí, může být opora jen minimální a pohyb pak pro muže nepříjemný. Vybírat prádlo bychom tak měli s ohledem na funkčnost i správnou velikost, aby nám nepřekáželo ani nás neomezovalo a mohli jsme si každý pohyb užít naprosto volně.

U sportovního oblečení často řešíme design a to, jak ladí s ostatními kousky našeho šatníku, zaměřit bychom se ale při výběru měli také na pohodlí a příjemné nošení. Krásný design volnost pohybu nahradit nedokáže.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno