Tradiční lustry vyměnily mnohé domácnosti za moderní LED svítidla nebo vestavěné bodovky. Dnes se situace obrací a dovozová svítidla při rekonstrukcích mizí, do hry se vracejí tradiční výrobky, které vynikají kvalitním zpracováním a originálním designem. Moderní křišťálové lustry navíc skvěle zapadají do architektonicky zajímavých projektů a jsou možností, jak dodat interiéru nevšední vzhled. V tuzemsku je jedním z největších výrobců křišťálových výrobků společnost Artglass, která navazuje na třísetletou tradici. Jaké výrobky jsou v současnosti nejžádanější?

Výrobek s hodnotou

Spotřebitelé si vybírají svítidla podle vzhledu a jeho efektivity. Právě atraktivní design láká při nákupu moderních křišťálových lustrů, které vytvářejí jedinečné prvky v interiérech. Každé rozsvícení je zážitkem, protože skleněné závěsy vznikly pod rukama šikovných řemeslníků. V případě společnosti Artglass vznikají lustry od návrhu po poslední komponent v jablonecké továrně, která navazuje na tradici křišťálových svítidel dlouhou přes 300 let. Zákazníci si mohou vybrat z tradičních křišťálových svítidel i z moderních, jejichž návrhy vznikají ve vlastní umělecké dílně.

Originál do každé domácnosti

Kvalitní materiály, precizní zpracování a návrh od mladé generace návrhářů, Artglass sází na originalitu a z katalogu designových lustrů si vybere rozhodně každý. Výhodou vlastní tvorby a výroby je, že v rámci autorských kolekcí je možné zakoupit stropní, stolní i nástěnné svítidlo. V rámci unikátních instalací se pak nabízí též designové prvky, které jsou osvětlovány externě, a při jejich umístění vzniká nekonečné množství variant, které potěší hrou světel a odrazů skleněných, leštěných nebo kovových komponentů zavěšených na lankách.

Tuzemská kvalita, která nezklame

Samotná jablonecká společnost vyrábí křišťálová svítidla více než 30 let, přičemž je známá výrobou křišťálových tereziánských lustrů, které vycházejí z doby vlády Marie Terezie. Tyto lustry často míří do historických budov, koncertních síní nebo hotelů. Broušené sklo si však získává popularitu též v moderních a designových budovách a firemních sídlech. Reference severočeské firmy jen dokazují věhlasnost broušeného skla a křišťálu ve spojení s umem českých řemeslníků, kteří se mohou pyšnit instalacemi v tuzemsku i v dalekém zahraničí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno