Hlavní látkou kávy je kofein. Jeho povzbudivé účinky zná lidstvo již léta. Nemálo z nás si dopřává i více než jeden šálek kávy denně. Díky kávě se snadněji vypořádáme s probdělou nocí, či náročným dnem. Podle studií se po vypití kávy cítíme nabuzeně a lépe se koncentrujeme.

Jaké účinky má ale kofein na naše tělo, když si ho dopřejeme v kosmetice?

Mnoho kosmetických přípravků dnes využívá benefitu kofeinu. Do naší pokožky dokáže kofein proniknout přibližně za 5 minut po aplikaci přípravku.

Kofein dokáže ochránit naši pokožku před UV zářením

Podle studie zveřejněnou v Journal of Investigative Dermatology je dokázáno, že použití kofeinu lokálně, například v opalovacích krémech, by mohlo vést k minimalizaci či zvrácení poškození způsobených UV zářením.

Kofein prokrvuje naši pleť

Aplikací kofeinu dochází ke zvýšení mikrocirkulace krve. Pleť je pak krásně a zdravě zabarvená a to i bez šminek. Kofeinem oživená pleť si také lépe vytváří kolagen. A mezi další benefity patří, že díky vyšší cirkulaci krve, zejména v oblasti okolo očí, mizí tmavé kruhy pod očima.

Kofein snižuje otoky

Otoky jsou nahromaděnou tekutinou v určité části těla v důsledku nedostatečné cirkulace krve a lymfy. Kofein pak prokrví pleť a obnoví rovnováhu tekutin v oblasti otoku a odstraní ho. Kosmetika s kofeinem tedy nepůsobí jen na tmavé kruhy pod očima, ale i na ranní oční pytle.

Kofein dodává energii i našim vlasům a stimuluje je tak k růstu

Stejně tak jako nás nakopne ranní šálek kávy, funguje kofein i na naše vlasy. Působí aktivně na hladké svalstvo u kořínků vlasů a zvýšenou mikrocirkulací krve v této oblasti obohacují vlasové folikuly o množství potřebných živin a tím dochází k obnově a k růstu vlasů.

A to nejsou zdaleka všechny pozitivní účinky kofeinu, je jich mnohem více. Nesmíme ale také zapomínat, že kofein dokáže působit na naše tělo i negativně! Ochutnejte kvalitní zrnkovou kávu nebo sledujte blog na webu www.kavadokapsy.cz a dozvíte se více.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno