K elegantně zařízenému rodinnému domu by měla patřit také elegantní zahrada. Největší plochu na zahradách tvoří trávník a také ten potřebuje pravidelnou údržbu, aby byl bez kazů a stále sytě zelený. Občas se může stát, že i přes pravidelnou péči trávník stále chátrá, přibývá žlutých míst a už od pohledu není v dobré kondici. Co v tomto případě dělat a jak celou situaci řešit?

 

Krok 1: Porada s odborníkem

Pokud nemáte s údržbou a renovací trávníku odborné zkušenosti, nepouštějte se do žádných zbrklých úprav. Neodborný zásah může způsobit více škody než užitku. Vyhledejte služby zahradních specialistů, kteří v této oblasti mají dostatečné znalosti. Každá zahrada je individuální, ať už svými rozměry, typem trávníku, typem podloží a vybavením. Řešení, jak zrenovovat zahradu a dostat jí do nejlepší kondice by vždy mělo být individuální, na základě zjištěných informací. Kontaktovat specialistu na realizace zahrad se vyplatí.

 

3 možnosti řešení problému

Na základě zjištění stavu trávníku navrhne odborná firma nejvhodnější řešení. Ty mohou být 3.

První řešení je nejsnazší. Pokud odborník zjistí, že trávníku chybí jen kvalitní výživa, kterou ze zeminy nedostává, doporučí vám vhodný typu hnojiva. Hnojivo je vybíráno na základě druhu trávníku a typu podloží. Tyto úpravy jsou nejméně finančně náročné a zvládnete je sami.

Druhý způsob řešení nastává v případě, kdy trávníky jsou prorostlé mechy, houbami, plevelem a dalšími výrůstky, které do nich nepatří. V takovém případě je zapotřebí, aby byla provedena odborná údržba trávníku za pomoci profesionální techniky. V rámci odborné údržby jsou nejčastěji prováděné práce, jako odplevelení, odstranění mechů, aerifikaci a vertikulaci.

Třetí způsob řešení problémů s trávníkem je realizován u trávníků, které jsou v tak špatném stavu, že pravděpodobnost na jejich záchranu a oživení je téměř nulová. V takovém případě odborná firma doporučí položení nového trávníku. Pokládka trávníku by vždy měla proběhnout i se správnou přípravou podkladu.

Jak probíhají jednotlivé kroky údržby trávníku, se můžete podívat na stránkách specialisty www.zahrady-bula.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno