Vychutnejte si ho s veškerou atmosférou, která k němu patří, i vy. A to navzdory hektické době, ve které žijete. Zkuste si na chvíli v běžném rušném dni najít čas na zastavení, udělat si pauzu a vychutnat si lahodnou chuť kvalitního sypaného čaje ať už sami nebo ve společnosti přátel.

Čaj má pro náš organismus řadu prospěšných účinků, což věděli už staří Číňané, kteří ho objevili. Pít ho můžeme bez ohledu na počasí nebo roční období. Zatímco v zimě zahřeje, v létě osvěží. Skvěle zahání žízeň a je tak vítaným zpestřením pitného režimu. Udělejte si z pití čaje společenskou událost. Hlavně nezapomeňte krásně prostřít stůl – nápaditě prostřená tabule totiž udělá své. Ke kultuře stolování patří jistě ubrus, který vykouzlí slavnostnější atmosféru. Slaďte s ním také ubrousky a prostírání na stůl. K oblíbeným barevným kombinacím patří, nejen teď v létě, hlavně žlutá se zelenou. Přidat můžete také květiny, ať už ty umělé nebo ty, které vám zrovna kvetou v zahradě, a umístit je do originálních váz.

Aby byl zážitek kompletní, je samozřejmě třeba znát správný postup přípravy čaje – jen tak si vychutnáte jeho opravdovou chuť. Každý čaj je totiž jiný a má odlišné nároky na doporučenou teplotu vodu. Kromě kvalitních ingrediencí vám nesmí chybět také potřebné čajové vybavení. Skvělým pomocníkem je elegantní čajová konvice se sítkem, která tvoří nepostradatelnou součást domácnosti snad každého milovníka čaje. Sítko zajistí vyjmutí čaje a zabrání tak zhořknutí. Nepodceňte ani samotné servírování čaje, zkontrolujte, jestli máte dostatek nápojového skla pro všechny pozvané hosty. Samozřejmostí by mělo být také drobné pohoštění, na stůl nanoste sendviče, čajové bochánky či sušenky. A pak už si jen vychutnejte pohodu, kterou chvilka nad šálkem čaje přináší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno