Mnoho žen se musí vypořádat s nedostatkem času. Ten musí rozložit mezi svou kariéru a péči o rodinu. Skloubit s těmito povinnostmi ještě studium se může zdát téměř nemožné. Řada institucí tuto situace chápe, a proto se snaží svým studentům co nejvíce vyjít vstříc při organizaci studia a tím jim umožnit rozšíření vzdělání.

 

Studium z pohodlí domova, když to čas dovolí

Jedny z nejlepších podmínek pro maminky na plný úvazek, které chtějí zlepšit své znalosti a praktické dovednosti v managementu, má instituce European School of Business & Management (ESBM) sídlící v Praze. Na sídle ovšem vůbec nezáleží, protože za celou dobu studia, což je 1 rok, je nutné se do Prahy dostavit pouze na čtyři celodenní workshopy. Zbytek studia probíhá formou e-learningu.

ESBM má pro studenty přichystaný propracovaný systém e-learningu. Z domova mají přístup ke studijním materiálům, pokynům na zpracování seminárních prací a dalším informacím, které potřebují ke studiu. I komunikace se spolužáky a lektory probíhá online formou.

Lektorský tým je sestaven z profesionálů z praxe i akademické sféry. Mnozí z nich mají sami titul MBA uváděný za jménem. Studentům se snaží být spíše rovnocenným partnerem než vyučujícím, předávají jim své nejcennější zkušenosti a pomáhají s řešením problémů z jejich pracovního života. Na MBA se totiž zaměřují především na využitelnost nabytých znalostí v praxi. Tak káže mezinárodně uznávaný Oxfordský model studia, podle nějž se řídí.

 

Volitelný rozvrh, libovolná kombinace předmětů

Každý student má do určité míry šanci ovlivnit to, co se bude učit. Na začátku sice musí absolvovat moduly povinné pro všechny, ale dál si volí podle své specializace. ESBM zajišťuje vzdělávání v deseti specializacích programu MBA (například leadership a soft skills, management zdravotnictví a jiné) a v jedné specializaci v programu LL.M. Každý si vybere to, co ho bude bavit.

Myslíte, že je to šance i pro vás? Podívejte se na web ESBM.cz pro další informace a začněte třeba hned. Nejste-li si jistá, zkuste měsíční studium na zkoušku a pak se uvidí.

1 komentář

  1. Uvažuju právě o studium MBA a pročítám různé články. Jsem nakloněná tomu, že do toho opravdu půjdu. Musím si jen vybrat školu. Nejvíce mě zaujala CEMI https://www.cemi.cz/ Máte někdo s ní zkušenosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno