Seznamte se s TENS

Název TENS je zkratkou pro Transkutánní (skrz kůži) Elektrickou Nervovou Stimulaci. Zní to složitě, ale ve skutečnosti jde o jednoduchou elektrickou stimulaci v oblasti beder, jež byla  objevena v roce 1965 a o několik let později s úspěchem použita ve Švýcarsku.

Princip TENS je prostý. Drobné elektrické impulzy vysílané do těla brání prostupu signálů bolesti šířících se po nervových vláknech až do mozku. Informace o bolesti se tedy zablokují hned u zdroje a nepůsobí problémy. Nasazení TENS již v rané fázi porodu navíc podporuje vyplavení pozitivně působících endorfinů, které v organismu navozují pocit štěstí a spokojenosti. Endorfiny mají příznivý vztah na psychiku rodičky a ta se zase významně podílí na urychlení jednotlivých fází porodu. Matka, která se cítí šťastně, bezpečně a spokojeně se zkrátka dokáže lépe soustředit na samotný příchod miminka na svět a tím celý proces nevědomky urychlit.

Výhodou použití transkutánní elektrické nervové stimulace při porodu je to, že se jedná o nefarmakologickou metodu. Do těla matky se tedy nedostanou žádné chemikálie, které by mohly zatížit či znečistit její organismus. Léky také mívají vedlejší účinek – těm se dá pomocí nefarmakologických metod vyhnout. Transkutánní elektrická nervová stimulace nemá žádné negativní účinky na plod ani na matku. Úlevu od porodních bolestí při použití TENS pociťuje zhruba 60 % rodiček.

ElleTENSL

Vezměte si TENS s sebou do porodnice

Přístroj TENS se připevňuje do oblasti beder a nijak nebrání pohybu nebo jiným aktivitám souvisejícím s porodem. Používat ho nelze pouze při sprchování, porodu do vody nebo natáčení kardiotokografického záznamu.

Personál nemocnice obvykle nemá s použitým této jedinečné metody žádné problémy, přesto ale doporučujeme oznámit zodpovědným osobám váš úmysl rodit s TENS s dostatečným předstihem. Samotné aplikace a ovládání se nemusíte bát, vše je velmi jednoduché a uživatelsky přívětivé. Nechybí tak např. tlačítko Boost určené pro použití při kontrakci nebo přednastavené režimy s možností regulace intenzity impulsu.

back(2CH)

Není nutné si TENS ihned zakoupit, využít můžete i výhodný pronájem na 31 dní (po dohodě možno prodloužit o 7 dní) a mít tak svou účinnou pomoc při porodu po ruce právě v okamžiku, kdy to budete potřebovat. TENS se navíc hodí i k tlumení poporodních bolestí a potíží od bolestí zad či ramen až po menstruační potíže.

Dopřejte si i vy luxus v podobě moderních technologií a zbavte se nepříjemného strachu z porodu. Díky TENS vám na něj zůstanou jen ty nejkrásnější vzpomínky. Při rozhodování vám může pomoci i pohled odborníka.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno