Transplantace vlasů je účinným a definitivním řešením nevratného vypadávání vlasů. Častěji k ní přistupují muži. Ti jímí obecně trpí více než ženy. To ale neznamená, že se tento problém ženám vyhýbá. V obou případech má nadměrné vypadávání vlasů negativní dopad na psychiku a sebevědomí.

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů? Vyzkoušeli jste nekonečné množství přípravků a nic nezabralo? Nebojte se, ještě jste nevyčerpali všechny možnosti, a i když teď možná ztrácíte naději, existuje způsob, jak tento stav jednou provždy zvrátit. V našem článku se dozvíte všechny potřebné informace o transplantaci, a co by jí mělo předcházet, než se pro ní finálně rozhodnete.

Transplantace vlasů je posledním řešením

Vypadávání vlasů je nepříjemné a pro někoho extrémně stresující. Je nebezpečné tento zdravotní problém podceňovat, ale neměli byste ani panikařit. Vlasy vypadávají každému z nás denně.

O kolik vlasů přijdeme za den?

Některé zdroje uvádějí 50 až 80, jiné 100 až 150 a také se můžete dočíst, že po umytí hlavy může vypadnout až 300 vlasů a stále je to v normě. Pokud vás to mate, řiďte se pravidlem, že desítky vypadaných vlasů nevadí, stovky už ano. Pokud tedy patříte do druhé skupiny a váš stav se ani po několika týdnech nelepší, neprodlužujte své trápení a vydejte se k specialistovi, který vám pomůže najít nejvhodnější řešení.

Jaké jsou nejčastější příčiny vypadávání vlasů u žen?

 • Porod a doba kojení – v těhotenství má žena zvýšenou hladinu estrogenu. Díky tomu jsou vlasy v těhotenství obvykle krásně lesklé a vypadávají zcela minimálně. To se zhruba měsíc po porodu změní. Hladina estrogenu klesne a vlasy začnou vypadávat ve větším množství. Některé ženy zažijí doslova šok, jiné zvýšené vypadávání ani nepostřehnou. Vše se obvykle samo vrátí do normálu.
 • Hormonální změny – dalším rizikovým obdobím je menopauza, kdy opět dochází k poklesu estrogenu. To se dá obvykle vyřešit změnou životního stylu, zdravým jídelníčkem a potravinovými doplňky. Vypadávání vlasů mohou ale dočasně zažít i mladší ženy, které zrovna změnily značku antikoncepce, nebo ji úplně vysadily.
 • Stres a extrémní fyzická zátěž – úmrtí v rodině, pracovní stres, rozvod a další náročné životní situace mohou být příčinou nadměrného vypadávání vlasů. Pozor! Stres se na vlasech projeví s odstupem času (až 4 měsíců). Opět se jedná o dočasný stav, který lze vyřešit odpočinkem a klidem.
 • Extrémní diety – vypadávání vlasů je jeden z nejčastějších vedlejších účinků. Pokud vaše tělo nepřijímá potřebné množství živin a minerálů, ztratíte nejen nadbytečné kilogramy, ale také vaši bujnou kštici.
 • Časté a nešetrné vlasové úpravy – používáte vlasovou žehličku a fén denně, barvíte své vlasy, nebo je nosíte neustále stažené do těsných culíků? Pak se nemůžete divit, že vám začaly vypadávat ve velkém. Opět zkuste nejdříve změnit styl účesu a péči.

A co když nic nezabírá?

Ztráta vlasů má mnoho příčin. Ve většině případů se jedná o dočasnou záležitost, kterou lze zvrátit změnou životního stylu, jídelníčku, relaxací, případně doplňky stravy, kterými doplníte chybějící vitamíny a minerály.

Jenže v některých případech změna životního stylu nestačí. Týká se to žen, které mají k vypadávání vlasů genetické predispozice, mají po úrazu, nebo radioterapii. V těchto případech je transplantace nejefektivnějším řešením.

Transplantaci by měla vždy předcházet pečlivá diagnostika problému. Až poté lze navrhnout nejadekvátnější způsob léčby.

Pro koho se nehodí?

Transplantaci nelze provést u žen, které trpí difúzní alopecií a ložiskovou nestabilní alopecií. Podmínkou je dostatečná hustota dárcovské oblasti. Vlasy se transplantují z bezpečných míst, která nejsou náchylná k vypadávání vlivem hormonů nebo dědičnosti. Díky tomu jsou výsledky trvalé a nehrozí opětovné vypadávání.

Tímto způsobem lze transplantovat také obočí, vousy a další ochlupení na těle.

Dlouhodobé nadměrné vypadávání vlasů vždy řešte s odborníkem

Vždy je nutné odhalit příčinu a až poté nasadit léčbu. Ženy zaznamenají výraznější vypadávání vlasů několikrát za život nejčastěji vlivem hormonálních změn způsobených těhotenstvím, kojením a menopauzou.

Transplantace je optimálním řešením pro ženy, které utrpěly nevratnou ztrátu vlasů například v důsledku úrazu nebo radioterapie.

Absolvovaly jste transplantaci vlasů? Doporučily byste tento zákrok i dalším ženám?

Podělte se o vaše osobní zkušenosti a tipy.

1 komentář

 1. Wonderful goods from you, man. I’ve take into
  account your stuff prior to and you are simply extremely
  magnificent. I really like what you’ve obtained right here, really like what you’re stating and the way in which in which you say it.
  You make it enjoyable and you still take care of to keep it smart.
  I can’t wait to learn much more from you. That is actually a tremendous
  website.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno