Ke zdravému životnímu stylu patří i pravidelný pohyb. Většinou sportujeme pro zábavu a radost, ale může se stát, že se objeví krize a z milovaného pohybu je najednou činnost, která nás nebaví a vyhýbáme se jí. Zvlášť po zimní pauze. Jak znovu najít lásku ke sportu?

Ještě loni jste se každý den těšili na to, jak po práci vyběhnete na svou obvyklou trasu a vyčistíte si hlavu nebo hned po probuzení sedli do auta a vyrazili do fitness centra a najednou nic? Stačila krátká pauza a chuť vrátit se ke své oblíbené pohybové aktivitě nemůžeme najít. Zkuste nějaký nový impuls a změnu, která pomůže návratu k normálu.

  • Plánujte. Jednoduše si dejte do kalendáře, že jdete cvičit, běhat, plavat nebo co máte v plánu. Žádné možná, třeba a uvidíme, ale jasně daná doba pro sportovní aktivitu, se kterou nejde hnout. Tak jako oslava narozenin nebo rodinné setkání, i sport má místo ve vašem programu a v tu dobu se věnujete pouze jemu a ničemu jinému. Když uvidíte, že ve středu od pěti máte fitness trénink, budete s tím počítat a vaše mysl nebude hledat důvody, jak se cvičení vyhnout.
  • Měňte. Pokud jste chodili cvičit po práci a teď marně hledáte morálku, zkuste to jinak. Vstaňte dřív a jděte sportovat ráno. Třeba vám vyhovuje jiná denní doba na cvičení, než kterou jste využívali doteď. A naopak, pokud vždy válčíte s budíkem a hledáte v sobě sílu vylézt z postele a jít cvičit, nechte to na odpoledne nebo večer. Každý jsme jiný a každý má vnitřní hodiny nastavené jinak. To, že soused chodí na funkční trénink v šest ráno, neznamená, že musíte dělat to samé a pak celý den myslet jen na to, jak se večer svalíte do postele.
  • Zkoušejte. Někdy se nám dřív oblíbený sport prostě už omrzí, nedává nám to, co bychom čekali a děláme ho jen ze setrvačnosti. Zkuste nové aktivity, které vám připomenou lásku ke sportu a pohybu obecně. Dynamický a zábavný je třeba spinning, jízda na stacionárním kole za doprovodu hudby.

Najít motivaci se zvednout a jít se hýbat je občas velmi náročné, zvlášť v zimě. Přesto se po cvičení cítíme skvěle a máme dobrou náladu. Nepodléhejte zimní lenosti a zkuste ji překonat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno