Energetické nápoje

Máte rádi energetické nápoje? Pak své zuby ničíte mnohem více škodlivými kyselinami, než obsahují sladké limonády. Vždy záleží na určitém druhu, citrusové energetické nápoje jsou ale horší, než ty ostatní. Pokud si ve chvílích únavy trochu pomáháte těmito drinky, dostáváte do vašeho těla mnoho kyselin, ale i cukru.

 

Citrusy

Citrusové plody jsou známé pro vysoký obsah vitaminu C. Bohužel pro zuby však jsou pohromou. Dle dentistů je nejhorší častá konzumace šťávy z citronu nebo grapefruitu, jelikož jsou extrémně kyselé, a mohou vám poškodit zubní sklovinu. Nejméně vám uškodí pomerančová šťáva.

Sušené ovoce

Mysleli jste si, že je sušené ovoce zdravé? Pro vaše tělo v rozumné míře možná, ne však pro vaše zuby. Sušené ovoce obsahuje stejné množství cukru, jako to nesušené. Problém je však v tom, že je menší, a tudíž ho spořádáte více. To může mít neblahé následky pro vaše zuby i vaši štíhlou linii. Lepkavé sušené ovoce navíc často ulpívá na zubech a způsobuje zubní kazy.

 

Slané chuťovky

Máte raději slané dobroty a myslíte si, že jimi vaše zuby nijak neohrozíte? Jste na omylu. Rafinované sacharidy, které jsou obsaženy v krekrech a dalších slaných dobrotách, se v ústech přetváří na cukr, který je krmivem pro bakterie, jež zaviňují zubní kazy.

Co zubům prospívá a jak je dostat do kondice?

Mezi potraviny, které zubům prospívají, se řadí mléčné výrobky, potravin s vysokým podílem vlákniny nebo třeba jahody. Pokud si ale čas od času dopřejete něco nezdravého, co vašim zubům nesvědčí, zahrňte do vaší péče o zuby kvalitní produkty, které se o vaše zuby dobře postarají. Skvělou službu vám poskytne přírodní kosmetika na zuby jako je přírodní zubní pasta, ústní voda nebo speciální gely na posílení zubů. Dát záležet byste si také měli na výběru zubního kartáčku. Správný zubní kartáček by měl mít rovné štětinky a měkký stupeň tvrdosti. Zuby si čistěte minimálně 2x denně. Nezapomínejte ani na pomocníky jako jsou zubní nit nebo mezizubní kartáčky, se kterými až po jejich použití poznáte, že máte zuby skutečně čisté. Jednou za čas můžete zubům dopřát i bylinné ústní vody, které je posílí. Skvělé jsou takové, které obsahují léčivé bylinky jako je heřmánek, hřebíček, máta peprná, šalvěj lékařská nebo řepík lékařský.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno