Distanční výuka dává dětem zabrat. Pokud s ní mají vaše ratolesti problémy, máme pro vás 6 praktických tipů, které jim mohou pomoct. Inspirujte se v našem článku.

Používejte obrázky

Některé děti mají potíže představit si, o čem se vlastně učí. V takovém případě pomáhají názorné ukázky, fotografie a videa. Vezměte si na pomoc obrázkovou encyklopedii nebo internet a ukažte dětem tématické obrázky. Pokud si neví rady třeba se slovní úlohou v matematice, zkuste ji nakreslit.

Ptejte se, zda tomu opravdu rozumí

U dětí stačí, aby nepochopily jedno slovo, rázem přestanou rozumět celému učivu a může se u nich vytratit motivace k učení. Proto se jich průběžně ptejte, zda opravdu všemu rozumí, nebo zda jim máte něco ještě jednou vysvětlit. Netýká se to přitom jen samotné studijní látky, ale i zadání jednotlivých úkolů.

Berte to postupně

Ke složitější látce se vždy dostávejte postupně. Začněte zopakováním předchozí látky a ujistěte se, že ji dítě už plně ovládá. Jen těžko jej totiž budete učit násobení třemi, když teprve bojuje se správným násobením dvěma.

Vyhněte se kritice

Dávejte pozor na nadměrnou kritiku. Neupozorňujte dítě na to, že už by danou látku mělo dávno ovládat. Dítě si vaše poznámky může vzít k srdci a dopadne to tak, že se učení bude vyhýbat a přestane se úplně snažit.

Chvalte

Na druhou stranu se nebojte jej pořádně pochválit, a to za každý menší posun. Díky vaší pochvale se dítě bude snažit o to více.

Udělejte z učení zábavu

Nenechte své děti učit se jen nudnou teorii. Místo toho se jim snažte ukázat, jaké mají jejich nově nabyté znalosti praktické využití. Nechte je v obchodě zaplatit, nebo si je přizvěte k pečení a nechte je odvažovat potřebné suroviny. I tímto způsobem se budou v dané látce mnohem lépe orientovat.

Více informací ze světa vzdělávání najdete na www.basic.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno