Dopřáváte si pravidelný relax? Pak jste možná objevili i unikátní svět masážních či aromaterapických olejů. Jaké oleje vás dokáží nabudit a které se hodí na masáž před spaním?

Vybírejte pečlivě

Kosmetický trh je plný různých druhů esenciálních či masážních olejů, nicméně některé z nich mohou zanechávat nepříjemné skvrny na povlečení či mastný film na pokožce, který se velmi špatně vstřebává i pere. Proto vybírejte takový druh výrobku, který má příjemné složení pro vás i vaše oblečení.

Dejte pozor na složení

Některé druhy olejů vám mohou zapáchat nebo způsobit nepříjemnou vyrážku, proto se poprvé nikdy hned nemažte po celém těle. Zkuste nejprve na zkoušku namazat jedno místo a pokud vaše tělo nereaguje zčervenáním pokožky nebo jinou nepříjemnou reakcí, můžete olej využít na příjemnou masáž bez nežádoucích účinků.

Levandulový olej zklidní, meruňkový vyživí

Na jaký olej ale vsadit? Meruňkový olej je bohatý na vitamín E a dokáže regenerovat pokožku, olej z jojoby má zase pozitivní účinky na boj proti akné. K relaxaci se skvěle hodí ořechový či levandulový olej, který podporuje klidný spánek a uvolňuje svalové napětí.

Objevte svět aromaterapie

Pokud oleje nepoužíváte pouze na masáže, ale bádáte i ve vodách aromaterapie, jistě vás osloví esenciální oleje, jako je bergamot nebo cedrové dřevo. Ty jsou antibakteriální a pomáhají k uvolnění rýmy. Jestli potřebujete trochu energie, zkuste citronový olej, který pomáhá proti únavě a vyčerpání. Deprese, nespavost nebo poruchy spánku může pomoci zlepšit ylag-ylang nebo růžové dřevo.

Dopřejte si péči v masážních salonech

Jestli opečovávání u vás doma nestačí, dopřejte si alespoň jednou měsíčně příjemnou uvolňující masáž. Ať už si vyberete tantra masáž nebo zůstanete při zemi s běžnou relaxační masáží, zkušení maséři se postarají o vaše unavené tělo a zapojí do hry i příjemné oleje a vonné esence.

Svět olejů je velice příjemný, proto se nebojte objevovat nové vůně a kombinace, které zapadnou do vašeho aktuálního rozpoložení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno