Staré pražské byty mají sice své kouzlo, ovšem v první řadě jsou to žrouti peněz. Rozvrzané podlahy, stará dřevěná okna, několik nátěrů šedavé barvy, staré rozvody i nemoderní vybavení bude potřeba vyměnit a stát vás to bude několik set tisíc korun. Když koupíte nový byt, výdaje tak velké nebudou a můžete se ihned nastěhovat a spokojeně bydlet. Když toužíte po jedinečnosti, koukněte se, jak vypadá nadčasovost a jednejte co možná nejrychleji.

 

Svahovitý terén byl výzvou

Nový projekt se jmenuje Rezidence Hadovitá, a jak přiznávají samotní architekti, byl pro ně obrovskou výzvou, kterou se ovšem podařilo dokonale naplnit. Proč? Pozemek vytipovaný pro stavbu nových bytových domů – Michelské stráně – totiž tvoří svažitý terén. Do něj bylo nutné budovy zasadit tak, aby korespondovaly s terénem a současně budoucím rezidentům nabídly maximální komfort.

Povedlo se: architekti z Arx Studia navrhli budovy tak, že se klikatí (právě proto název Hadovitá) a přirozeně kopírují neobvyklý terén. Vyrostou zde celkem 3 bytové domy s byty 2+kk, 3+kk a 4+kk. Některé mají balkony, ty ve vrchních patrech se chlubí prostornými terasami, odkud je nádherný výhled na Prahu.

 

Minimalistické provedení ve váš prospěch

Nové byty v Praze 4 z architektonického hlediska splní všechny předpoklady moderního bydlení. Interiér je světlý, vzdušný a je využit každý centimetr. Co se týče designu, architekti se rozhodli pro oblíbený minimalismus, aby si případně každý mohl byt přizpůsobit vlastnímu vkusu. Podlaha je v dekoru dub, dveře jsou bílé, koupelna laděna do neutrálních tónů. Bude na každém, jestli design ponechá či vdechne bytu vlastní styl.

 

Prestižní lokalita a rychlost

Praha 4 je prestižní lokalita, která nabízí všechny vymoženost velkoměstského života, současně budete bydlet na klidném místě. Velkou výhodou je blízkost MHD, obchodů, lékařů, škol i školek a restaurací. Kousek je to i do přírody. Necelých 10 minut trvá procházka k Baarovu parku s multifunkčním hřištěm, nedaleko je oblíbený Kunratický les. Rozhodujete se? Prodej bytů Praha 4 byl již zahájen, takže není času nazbyt. Ze všeho nejdříve si vyřiďte hypotéku a poté jednejte s prodejcem. Jak postupovat při jednání s bankou? Rady najdete zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno