Přestože převážná většina našeho sortimentu je určena mužům, na něžné pohlaví nezapomínáme. Protože stejně tak jako se pánové potýkají s problémy s erekcí či řešit, jak oddálit ejakulaci, ženy ve stejném měřítku trápí nemožnost dosažení orgasmu. Pojďme se na tento fenomén podívat blíže a představme si také možné způsoby jeho řešení.

Kde hledat příčiny

Nad tím si upřímně lámou hlavu i odborníci. Zrovna tak jako v případě sexuálních poruch, které se dotýkají výhradně pánů, mohou za problémy s dosažením orgasmu příčiny fyzické nebo psychické, popřípadě jejich kombinace.

Fyzické obtíže

Tím vůbec nejčastějším důvodem je nedostatečná stimulace klitorisu během pohlavního styku, kterou většina žen k vyvrcholení zkrátka potřebuje.

Dalším běžným motivem je vyčerpání organismu a celková únava, kdy pro tělo ukojení sexuální touhy jednoduše není prioritou a energii si důsledně šetří.

Poslední skupinu příčin představují nemoci a poruchy vaskulárního, neurologického nebo hormonálního systému. Sníženou citlivost může způsobit i užívání některých léků nebo předchozí operační zákroky v pánevní oblasti.

Příčiny psychického rázu

Jedná se o kategorii mentálních bloků velmi rozmanitých, jejichž odstranění se mnohdy neobejde bez odborné pomoci terapeutů a psychologů. Jen namátkou zmiňme ty často se opakující.

Perfekcionismus. Přehnaná snaha o dokonalost situace se nakonec stává jejím hlavním nepřítelem.

Nízké sebevědomí. Pochyby o vlastním těle, atraktivitě a schopnostech řadě žen brání celý akt prožít bez zábran.

Následky puritánské či silně nábožensky založené výchovy, jenž se v dospělosti projevují pocity studu nebo dokonce viny, oddává-li se žena sexuálním hrátkám.

Rozptýlení a stres. Celková psychická nepohoda, starosti, ať už se týkají rodinného nebo pracovního života, rozhodně nepomohou si sexuální prožitek vychutnat.

Možné způsoby řešení

  1. Svěřte se partnerovi

Mužům, jenž řeší erektilní dysfunkci nebo předčasnou ejakulaci, se zpravidla doporučuje upravit životní styl a o problému si otevřeně s partnerkou promluvit. To samé platí i pro ženy. Komunikace je naprosto klíčová. Nebojte se vyjádřit svá přání nebo vyzkoušet nové polohy; možná objevíte takovou, při které dojde k výraznější stimulaci a tím pádem většímu uspokojení.

  1. Pravidelné cvičení

Špatným nápadem není začít praktikovat jógu a osvojit si různá dechová cvičení. Posílení hlubokého pánevního svalstva pomůže zintenzivnit prožitek z aktu. Pomocí správné dechové techniky pak můžete docílit uvolnění svalů a jejich lepšího okysličení.

  1. Přípravky podporující prokrvení pohlavních orgánů

Těmto lékům se také přezdívá Viagra pro ženy. Stimulují průtok krve v intimních partiích a ty se tak se stávají mnohem citlivější. Za těchto okolností pak mohou dámy dosáhnout orgasmu snadněji. Jde o léčiva lehce dostupná, volně prodejná ve specializovaných e-shopech, jenž dokáží přinést překvapivě dobré výsledky!

  1. Lékařská pomoc

Pokud se těšíte dobrému zdravotnímu stavu, problémy s orgasmem nezpůsobuje únava či nemoc, doporučujeme vyhledat lékaře. Pokud ten neshledá, že překážky jsou fyziologického charakteru, odkáže vás na sexuologa popřípadě psychoterapeuta, s nímž se pokusíte zapracovat na psychických blocích.

Pohlavní styk, na jemuž chybí ta sladká tečka, je pro mnohé ženy běžnou realitou. Jde o problém, s nímž však není nemožné se poprat. Někdy k úspěchu stačí nepatrné změny či příležitostné užívání speciálně určených léčiv. Jindy je to cesta zdlouhavější. V každém případě přejeme její šťastný konec!

Dámy, máte s užíváním Viagry pro ženy zkušenosti?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno