Vířivou vanu (někdy se setkáte s pojmem vířivka nebo také whirlpool) si zamiluje každý. Hned po první zkušenosti. Aby ne – nechat se hýčkat a masírovat proudy příjemně teplé vody, ležet obklopený milióny vzduchových bublinek… Kdo by tedy odolal pomyšlení, pořídit si vlastní vířivku a nemuset se trmácet do veřejných lázní nebo wellness zařízení na druhý konec města (to v lepším případě). Jak vybrat vířívku a nenaletět?

Je lepší venkovní vířivka nebo vnitřní?

Vířivka plní funkci relaxační, rehabilitační i společenskou. Protože kdo by odolal koupeli ve vířivce s partou nejlepších přátel nebo rodinou?

Luxusní vířivka může být klidně na vaší zahradě. Díky termokrytu bude voda teplá i během studené zimy a nebudete tak zbytečně plýtvat energií. Venku také nebudete tolik limitováni váhou a velikostí whirlpoolu. Celoroční provoz tak není žádný problém, můžete být bez obav.

Přeci jen – vířivka plná vody něco váží, a pokud chcete mít vířivku v koupelně, musíte si nejprve zjistit, zda máte dostatečně nosné stropy či podlahu.

Vnitřní vířivku můžete také zapustit do podlahy. Je to složitější a dražší, ale získáte snadný přístup. A vypadá to nádherně.

Jak veliká má vířivka být?

To je v podstatě velmi jednoduchá otázka. Stačí, když budete vědět, kolik osob bude vířivku využívat anebo kolik plánujete dětí. Vířivky se totiž kupují podle počtu míst.

Více o této problematice najdete například v internetovém testu vířivek, kde jsou modely vybírány právě s ohledem na určení pro počet uživatelů.

Zvažte také, zda někdo z budoucích uživatelů nemá nějaké zdravotní omezení, např. pro vstup do whirlpoolu (v určitých případech je možné provést úpravy, aby vířivka vyhovovala i v těchto případech).

Prostudujte si konstrukci a trysky vířivky

Ptejte se prodejce, jak a z čeho je vaše vybraná vířivka vyrobena – jakou má konstrukci, jak má provedenou izolaci.

Velmi důležitou částí každého whirpoolu jsou masážní trysky. Sledujte, jak jsou přichycené ke stěnám a zda časem nebudu prosakovat. Pohlídejte si, aby vám vyhovoval počet a rozmístění trysek. Protože některé modely mají trysky jen na určité části těla.

Hledáte levnou vířivku? Nebo raději kvalitní vířivku?

To nejdůležitější jsme si nechali až na konec. Protože u málokterého produktu platí to, co je nezpochybnitelným faktem právě u vířivek: nízká cena vířivky znamená problémy. Brzy anebo o něco později. Většinou hned po uplynutí záruky, jak už to bývá.

Uvádí se, že rozhodující je cenová hladina kolem 100 tisíc Kč. Pod tuto částku je koupě vířivky riziková a životnost nízká.

Levné vířivky se až na pár výjimek vyrábí v Číně, za použití nekvalitního akrylátu, u kterého časem dochází ke změnám barevnosti a má nízkou odolnost proti otěru.

Vybírejte vířivky od osvědčených evropských výrobců. Doporučit můžeme například španělské whirlpooly Aquavia Spa nebo luxusní vířivky od německé společnosti Riviera Pool. Tam se můžete na kvalitu spolehnout. A následný servis (samozřejmě ani pozáruční) není problém.

Nevybírejte jen podle katalogu

Na obrázcích vytištěných na krásném lesklém křídovém papíře by nejeden z nás nechal oči. Jsou krásné. Nádherné! Ale říká se, že lepší jednou vyzkoušet než stokrát vidět – a to platí i zde.

A protože kvalitní vířivka není levná záležitost, tím spíše vám doporučíme zajet si do wellness showroomu a prohlédnout si nové vířivky na vlastní oči. Jeden takový je v Praze – Uhříněvsi, otevřeno má každý pracovní den.

Pokud se předem na své návštěvě domluvíte, budete si moci vířivky nezávazně vyzkoušet na vlastní kůži. Samozřejmě i mimo otevírací dobu a za úplného soukromí. Stačí napsat nebo zavolat.

www.wellness-vision.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno