Když se jednou naučíte auto řídit, už to nezapomenete. Často se právě řízení přirovnává k jízdě na kole, ta se také nezapomíná. U auta se ale vyplatí osvěžit si paměť, než po delší době sedneme za volant.

Praktický řidičák

K tomu, abychom se stali držiteli řidičského oprávnění, musíme nejdříve navštěvovat autoškolu, zvládnout závěrečné testy a jízdy a úspěšně absolvovat. Navštěvovat autoškolu není jen pro mladé a studenty, učit se řídit může téměř kdokoli. Mít možnost sednout do auta a odjet kamkoli potřebujeme a kdykoli nám dává svobodu a nezávislost i díky tomu, že můžeme převážet věci a zavazadla a nejsme omezeni jejich množstvím. Na dovolenou se tak sbalíme mnohem klidněji, než kdybychom se museli spokojit jen s malým kufrem. Lehčí život mají i maminky s dětmi, které je autem snadno dovezou do školy a na kroužky a nemusí složitě kombinovat, kdy jede autobus nebo tramvaj. Navíc městská hromadná doprava i prostředky veřejné dopravy bývají velmi drahé a tak je často levnější řešení jet autem než třeba vlakem.

Trénink dělá mistry

Často se ale stane, že si řidičský průkaz uděláme a pak nějakou dobu nejezdíme, takže na mnoho věcí opět pozapomeneme a nemáme je zažité. Než se pak zbytečně stresovat v plném provozu a zmatkovat bez pomoci, je lepší předem vyrazit na kondiční jízdy a vše kolem řízení si opět vyzkoušet a osvěžit. To se vyplatí i v případě, že si za volantem nejste jistí a chcete nejprve trénovat pod dozorem instruktora, který poradí nebo napoví, když si nevíte rady.

Někoho řízení auta baví a za volantem se cítí jako ryba ve vodě, někdo je naopak nesvůj a nervózní. Tak jako u jiných činností platí, že čím častěji je děláme, tím jsme lepší a tak je nejlepší jezdit co nejvíce. Díky kondičním jízdám se budete v autě cítit sebevědoměji a klidněji.

1 komentář

  1. Být vámi jako že o tom z pohledu ženy mluvit mohu, vám musím říct, abyste se nebály řídit. Odblokujte své čakry najděte si někde ve vaším okolí půjčovnu dodávek. Udělejte si řidičský průkaz a jezděte hned s tím složitějším mechanismem. Bude vás to bavit, uvidíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno