Abyste se každý den budili dokonale odpočatí a vyspaní, potřebuje kvalitní postel. A ta se skládá ze třech důležitých komponentů: konstrukce postele, roštu a matrace. Jedině díky jejich správné kombinaci nebudou trpět vaše záda, ani zbytek těla. Pokud už máte vybranou konstrukci, čtěte dál a dozvíte se, jak vybrat matracový rošt. Zatímco matrace vydrží zhruba deset let, konstrukce a rošt vám při správném výběru budou sloužit i celý život.

 

Laťové rošty

Na trhu můžete vybírat z roštů laťových, lamelových a destičkových. Nepolohovatelné rošty jsou velmi prodyšné a levné, ale nejsou příliš pružné. Kvůli tomu se hodí pro osoby, které váží do 60 kilogramů a netráví v posteli příliš mnoho času.

 

Lamelové rošty: čím víc lamel, tím líp

Lamelové rošty jsou pružné a hodí se pro osoby až do 150 kilogramů, jsou však o něco dražší než rošty laťové. Pro zdravý spánek vybírejte lamelový rošt, který má alespoň dva metry na délku a minimálně 26 lamel. Čím více lamel, tím lépe. Například pod latexovou matrací by mělo být lamel aspoň 42. Pozor na to, mezi lamelami by neměla být mezera větší než pět centimetrů, aby mezi ně nezapadala matrace.

Díky lamelovému roštu se matrace odvětrává zespodu, takže se v ní nerozmnožují plísně a roztoči. Lamely by měly pružit a neměly by být k rámu uchyceny pevně, ale ve výkyvných pouzdrech z plastu nebo kaučuku. Tím vyrovnají nerovnoměrnou zátěž, kterou pak nebude muset vyrovnávat matrace. Ta vám díky tomu vydrží mnohem déle, než kdyby byla na pevném podkladu, což platí dvojnásob u tenčích matrací.

Polohovatelný rošt Saturn 90×200 

 

Destičkové rošty zaručí pohodu

Můžete je najít také pod názvem talířkové nebo segmentové. Díky spojení mnoha destiček dobře reagují na tlak na různých bodech, díky čemuž zaručují opravdu pohodlný spánek. Hodí se skoro pod jakoukoliv matraci, a pokud zvolíte jejich polohovatelnou variantu, máte dokonalý rošt pro méně mobilní osoby.

 

Polohovatelný rošt ocení senioři i vášniví čtenáři

Polohovatelný rošt zvolte, pokud si v posteli rádi čtete nebo se díváte na televizi a hodí se vám opřít si hlavu. Některé rošty jsou polohovatelné i malým elektromotorkem, který můžete ovládat dálkovým ovládáním. Polohovatelný rošt je ideální pro osoby, které mají problémy s páteří. A pro všechny, kdo tráví v posteli ze zdravotních důvodů většinu svého času, by měl být rošt polohovatelný pod hlavou i nohama, takřka samozřejmostí. Je to důležité i pro zdravé srdce, protože zlepšuje prokrvení. Pokud rádi a často spáváte na boku, bude vám velmi příjemné spaní na roštu s ramenní kolébkou. Tento rošt má na několika lamelách změkčení, díky kterému se matrace v oblasti ramene jednodušeji stlačí dolů.

Nejlepší rošt Exclusive 90×200

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno