Chcete si tento rok udělat radost a zakoupit si kvalitní gril, který vám bude dělat nejen dobré jídlo, ale zároveň se stane komfortním pomocníkem při přípravě jídla? Na trhu se objevuje celá řada nejrůznějších typů. Malé, velké, robustní, na elektriku nebo s lávovými kameny. Grilování

se v tuzemském kraji stává národním sportem, zakupte si i vy ten nejvhodnější gril s ohledem na vaše specifické požadavky a možnosti. Ještě před samotným nákupem si musíme uvědomit, že investice do grilu není jen otázkou jedné sezóny, kvalitní gril vám vystačí na celý rok.

 

Při nákupu grilu se zaměřte

Dokonce ani zde neexistuje jednoznačná odpověď. V této oblasti se nachází velké množství kritérií. Ze všeho nejvíce záleží na tom, jak často budete gril používat a jaké zkušenosti s grilováním máte. V případě, že plánujete grilovat zhruba 2x za sezónu, postačí vám levný gril z obchodního řetězce a budete naprosto spokojení

Pro náročnější klienty hledající opravdového pomocníka při vytváření gastronomických lahůdek se na trhu nacházejí důmyslnější stroje. Zákazníci se tak dělí na dvě skupiny. Na ty, co grilují pravidelně a hledají trochu větší komfort a co si občasně chtějí s kamarády nebo partnerkou opéct steak.

 

Rozhodněte se dle zdroje tepla

Další důležitou otázkou je, jestli požadujete gril na dřevěné uhlí, na plyn nebo gril na elektriku. Podle tohoto výběru se následně odrazí i výsledná cena. Plynové grily jsou nejdražší, naopak gril na dřevěné uhlí nejlevnější. Nabízí však pokrmům typickou příchuť kouře, na kterou velké množství fajnšmekrů nedá dopustit.

I přes to, že má plynový gril nejvyšší pořizovací cenu, jeho následný provoz je takřka zanedbatelný. Navíc je tento gril mnohem rychleji připraven k použití. U dřevěného uhlí musíme nějakou tu dobu posečkat do rozpálení. V neposlední řadě nezapomeňte zohlednit i velikost grilu. Jen tak si zajistíte kvalitní zážitek příjemného posezení s přáteli. Nenechte své hosty čekat, zatímco první jsou již po večeři.

 

1 komentář

  1. My jsme se rozhodli s přáteli, že dokud nebudeme mít obě rodiny u rodinných domečků také dřevěné terasy, tak se nic nebude grilovat ani v jednom baráčku. Teď by nám měli vrátit přeplatek za elektřinu, a tak se chystáme už konečně objednat dřevo a svépomoci to nějak dát dohromady.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno