Dřevěné akcenty zahrady si nevybíráme ledabyle. Nosným prvkem při našem rozhodování je především dlouhá výdrž, jdoucí ruku v ruce s užitností a snadnou údržbou. Zatímco tvrdé dřeviny z našich krajů (např. dub) první dvě kritéria splňují, to třetí už v jejich případě pokulhává. Kam se tedy obrátit, pokud chceme mít svou zahradu neustále krásnou, ale zároveň se nemůžeme věnovat její údržbě zdaleka tak, jak bychom chtěli?

 

Poznejte dřevo podle barvy

Exotický zahradní nábytek přináší do našeho bydlení vlnu orientální krásy a inspirace, jdoucí ruku v ruce s vysokou praktičností. Například nábytek z teaku vychází z dlouhodobé zkušenosti asijských rybářů a stavitelů domů, kteří výrobky z teakového dřeva vystavené nepříznivým povětrnostním podmínkám používají dlouhou řadu let, aniž by jejich kvalita jakkoli klesala. Teak natural upoutá také svou jedinečnou barevnou krásou. Dřevo se může pochlubit medově zlatými až hnědými odstíny, které se do sebe půvabně slévají. Pro zachování této barevnosti stačí nábytek 1x ročně napustit teakovým olejem. Dřevo ponechané bez ochrany pak získá půvabnou stříbrošedou patinu (vlivem tenké zoxidované vrstvy), která se ale nijak nepodepíše na jeho vlastnostech.

Exotická inspirace do zahrady k vám může přijít i zahalená do roucha stále oblíbenějšího nábytku z akácie. A jak ho poznat? Podle jeho originální plamenné textury, která mísí olivově zelené až šedohnědé odstíny a tmavými akcenty, dodávajícími tomuto nábytku teplý a domácký vzhled.

Málo známý ale stejně odolný je zahradní nábytek ze dřeva Ballau, jež se svými nároky na zpracování vyrovná našemu smrku nebo borovici, ovšem vlastnostmi je dalece předčí. Velmi oblíbená je jeho teplá červenohědá barva, jež pod hřejivými slunečními prsky vypadá skutečně neodolatelně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno