Říká se, že vydatný spánek podporuje dobrou náladu. Pokud jste se krásně vyspali, nebude vám chybět energie do nového dne. Abyste toho dosáhli, neobejdete se bez kvalitní matrace. Ta vám dopřeje patřičný spánkový komfort, neboť celou noc udržuje páteř v přirozené poloze.

Přesně podle vašich představ

Každému vyhovuje jiná tvrdost lůžka. Pokud nemůžete v obchodě nalézt přesně to pravé, nechte si vyrobit matrace na míru. Zvolíte si libovolný rozměr týkající se délky, šířky i výšky. Žádnou překážkou není ani atypický rozměr či velkoformátová matrace přesahující 200×90 cm. Poté si stačí vybrat, zda se bude jednat o matraci pružinovou, latexovou, z líné nebo studené pěny. Výroba matrace přesně podle vašich požadavků nezabere více než 10 pracovních dní.

Osvědčená klasika

Pružinové matrace se stále drží na žebříčku oblíbenosti. Pohodlný spánek zajišťuje buď kvalitní pružinová kostra tvořená dráty o síle 2,4 mm zajišťujícími dlouhou životnost, nebo tzv. taštičky. Ty jsou tvořeny stovkou až tisíci drobných pružinek. Pružinové jádro je doplněno studenou pěnou s masážním profilem, jenž je rozdělen do 7 zón. Díky tomu jsou optimálně kopírovány nerovnosti těla, zvyšuje se tak bodová elasticita a spánek se stává velice komfortní záležitostí. Pružinové matrace jsou vhodné na lamelový a laťový rošt nebo pevnou desku. Nedoporučují se na polohovací lůžko.

Dopřejte i těm nejmenším to nejlepší

Dětské matrace vybíráme s ohledem na vyvíjející se páteř dítěte. Z toho důvodu se pro ně nedoporučují zónové matrace, neboť se děti během spánku často vrtí. Matrace do postýlky by měly dosahovat střední až vyšší tvrdosti, protože dětskému tělu poskytnou dostatek pevné opory. Zároveň by však neměly být nadměrně tvrdé, aby dítě během odpočinku netlačily. Ideální je použití jádra matrace z kokosové desky nebo studené pěny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno