Znáte to jistě všichni: vaše dítě miluje Auta, Tlapkovou patrolu nebo Ledové království a trvá na tom, že jiný batoh než s těmito motivy si do školy nevezme. Nenechte se ale přesvědčit ke koupi prvního líbivého kousku, který uvidíte. Myslet musíte především na zdraví školáka, jehož páteř je ještě ve vývoji a špatně zvolenou aktovkou by se mohla nenávratně poškodit. Společně s námi jistě najdete kompromis mezi pěkným vzhledem, funkčností a zdravotní nezávadností!

Bolesti zad nejsou výsadou dospělých

To, že bolesti zad trápí jen nás starší ročníky, je mýtus. Příliš těžký nebo nesprávně zvolený školní batoh může způsobit bolesti i dětem, a navíc jeho nošení často vede k vadnému držení těla a tvarování zad a páteře. Tyto problémy se pak velice těžko odstraňují. Aby k nim nedocházelo, je třeba myslet na:

– hmotnost školních batohů a aktovek,

– zádový systém a ramenní popruhy,

– správné sbalení a nošení batohů a aktovek.

Celková hmotnost školní aktovky pro prvňáčka se všemi pomůckami by neměla překročit 10 % váhy dítěte. Úplně ideální je tak koupit batoh či aktovku o váze 1 kg a méně. Školní batohy pro 2. stupeň již mohou klidně vážit o půl kila víc.

Anatomicky tvarované a polstrované

Takové by měly být školní batohy, chceme-li, aby byl zachován zdravý vývoj zad našeho školáka. Zádový systém a ramenní popruhy jsou tak při výběru zcela zásadními faktory. Anatomicky tvarovaný batoh však není sám o sobě zárukou, že vše bude perfektně sedět a mezi zády vašeho dítěte a polstrováním nezůstane mezera, proto je lepší vyzkoušet ho v obchodě. Ramenní popruhy musí být nastavitelné a nesmí řezat, proto i u nich dbejte na polstrování a volte raději širší variantu. Zvláště studentské batohy bývají často nošeny příliš nízko a zatěžují nerovnoměrně pouze určitou část zad.

Česká firma Stil spolupracuje s kvalifikovanými odborníky

Pokud bychom se měli zaměřit na konkrétní značku, lze jednoznačně doporučit výrobky Stil, které koupíte v mnoha českých papírnictvích. K dispozici jsou jak samostatné aktovky a batohy, ale také praktické, sladěné sety batůžků s penály, boxy na svačinu, peněženkami a dalšími školními pomůckami. Ať už sháníte školní aktovku pro prvňáčka nebo studentský batoh, můžete si být jisti výbornou kvalitou, a především nízkou váhou, což se při všech těch knihách a sešitech, které děti musí do školy nosit, rozhodně hodí. Kvalita a nezávadnost batohů Stil je ověřena lékaři a doložena certifikací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno