Patrové postele dokáží zejména v panelákových bytech ušetřit velké množství místa a nezáleží na tom, jestli zvolíte dvoulůžkovou variantu nebo pouze vyvýšenou palandu, pod kterou nastěhujete psací stůl nebo herní koutek.

 

Masiv nad kovové postele

Dětské patrové postele musí být především odolné, protože děti na nich rozhodně jenom nespí. Naopak, moc rády na nich skáčou nebo se věší za příčky žebříku nebo horního lůžka. Kovová postel i postel z masivu umí těmto nájezdům bez problémů odolat, ale kovová konstrukce má přece jen jednu nevýhodu: vrže a to i když ji smontujete sebelépe. Dětské postele z masivu tuto nepříjemnou vlastnost nemají a přírodní dřevo navíc vypadá v pokojíčcích velmi dobře. A pokud se vám náhodou znelíbí, můžete ho lehce přetřít jakoukoliv barvou.

 

Úložný prostor i schovávací stany

Postele z masivu navíc mohou mít celou řadu doprovodných praktických prvků. Nejmenší děti určitě ocení klouzačku vedoucí z horní postele až na zem. Dětem všech věkových kategorií se pak zalíbí látkové stany, které lze pověsit do prostoru pod horní palandu a vytvořit tak úkryt pro volné chvíle. Větší děti zase úložný prostor pod palandou využijí k uschování všech nezbytností, které za svůj krátký život stihly nashromáždit a které tak rády vypadávají ze všech skříní.

 

Co by měla mít dobrá patrová postel:

  • odolnou konstrukci
  • vysoké hrazení u horní palandy
  • dostatečně dlouhý žebřík se zaoblenými hranami
  • pevné spoje
  • příznivou cenu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno