V Česku nosí brýle asi polovina lidí starších patnácti let. Pryč jsou doby, kdy se za ně styděli a v nenávratnu jsou naštěstí také časy, kdy nebylo z čeho vybírat. Designové kousky dnes nasazují s hrdostí nejen obyčejní smrtelníci, ale i mnozí umělci. Čím si takovou „výsadu“ zasloužily?

 

Změní váš vzhled

Dioptrické brýle tvoří nedílnou součást image. Najdou se dokonce i tací, kteří je nosí, ačkoli žádnou korekci zraku nepotřebují a fungují u nich vyloženě jen jako módní doplněk. Dodávají šmrnc, sex-appeal i důvěryhodnost, přispívají k serióznějšímu výrazu, podtrhují inteligenci. Zapomeňte na fráze typu: žádné mi nesluší nebo nejsem na ně ten vhodný typ. Stačí jen zvolit ty správné a okamžitě se promění ve vaši přednost, v optice vám odborníci jistě ochotně poradí. Postarají se nejen o to, aby vám slušely, ale také o to, abyste v nich dobře viděli, absolvovat tady totiž můžete i měření zraku.

 

Můžete je střídat

Někteří si brýle zamilovali natolik, že jich ve své „sbírce“ mají hned několik a střídají je podle svojí nálady nebo momentálního outfitu. I přesto, že jste této módě nepropadli, měli byste vlastnit alespoň dvoje. I u brýlí se totiž může ledacos pokazit a nepříjemnost je na světě. Nové vám ne vždy zhotoví na počkání, což může především u lidí s vyšším počtem dioptrií znamenat dost podstatnou komplikaci. A to nemluvíme o tom, že jedny brýle nelze využít pro všechny příležitosti a aktivity – jiné se totiž hodí do divadla, na sport nebo do kanceláře. Vždyť taky nemáte jenom jedny boty nebo šaty.

 

Nosí je i slavní

Důvodem, proč spousta lidí upřednostňuje brýle před kontaktními čočkami, může být i skutečnost, že na ně nedají dopustit ani slavné osobnosti. Už si bez nich nedovedeme představit třeba herce Jiřího Bartošku nebo zpěvačku Naďu Urbánkovou, ze zahraničních osobností pak například Johnnyho Deppa nebo Johna Lennona, který kulatými brýlemi inspiroval celou generaci. Snad neexistuje člověk, který by „lenonky“ neznal. Mimochodem, když už jsme u těch ikon, nesmíme zapomenout zmínit také „letecké“ brýle značky Ray-Ban, které proslavil Tom Cruise ve filmovém snímku Top Gun. Tak necháte se inspirovat?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno