Vysavač dnes nechybí snad v žádné domácnosti. Tento užitečný pomocník nám šetří čas i námahu a stal se tak nezbytným přístrojem při úklidu. Dnes existuje na trhu velké množství vysavačů, které disponují nejrůznějšími funkcemi a šikovnými vychytávkami. Jak si vybrat ten pravý?

 

Podle čeho se rozhodovat?

Vysavač musíte volit podle toho, co od něj očekáváte. Má vám pomoci s kompletním úklidem nebo vám postačí, když bude disponovat jen základními funkcemi? Jiný bude potřebovat majitel domácích mazlíčků, jiný bude volit alergik. Důležitou úlohu sehrává také typ podlahy, který u vás doma převládá, velikost vaší domácnosti nebo třeba prašná lokalita, v níž žijete.

 

Sáčková klasika

Většina rodin vlastní vysavače sáčkové, které se pyšní vyšší výkonností. Skvěle zachycují nečistoty, ale i vlasy nebo chlupy našich čtyřnohých miláčků. Jsou hygieničtější, veškerý odpad a nečistoty sbírají do sáčků, takže s nepořádkem vůbec nepřijdete do styku. Představují tak skvělou volbu pro alergiky. Díky jejich nevelkým rozměrům se s nimi navíc dobře manipuluje. K nevýhodám patří náklady na nákup sáčků, hlídat navíc musíte jejich naplnění – jakmile jsou plné, sací výkon klesá. Dnes vás na to ale některé přístroje upozorní samy. Takový indikátor má například sáčkový vysavač VY-205 A od společnosti Orava. Disponuje však také celou řadou dalších funkcí, pochlubit se může úsporným ECO motorem, který ovšem neztratil nic ze svého silného 160 W výkonu. Pochvalovat si budete také 4,5 metru dlouhý samonavíjecí kabel, s nímž se dostanete i do vzdálených koutů místnosti.

 

Bezsáčková „moderna“

Bezsáčkový vysavač se může chlubit skvělým sacím výkonem, a to bez ohledu na to, jak moc je plný. Jeho stálost totiž neovlivňuje množství nečistot. Prach a špína putují přímo do úložné nádoby, kterou po luxování jednoduše vysypete do koše. Nebudete tedy muset neustále investovat do sáčků. Při nákupu si všímejte nejen výkonu vysavače, ale soustřeďte se rovněž na kvalitu filtrů, ty totiž tvoří bariéru před nečistotami. U některých přístrojů je budete muset měnit, zatímco u jiných je jen lehce omyjete. Omyvatelným a vysoce účinným HEPA filtrem, který dokonale zachytí různě velké prachové částice, disponuje například ruční bezsáčkový vysavač VY-240 A od společnosti Orava. Pyšní se sacím výkonem 130 W, vybaven je nádobou o objemu 0,6 litrů a 4,8 metru dlouhým přívodním kabelem. Součástí příslušenství je i vysávací podlahová, spárová a turbo podlahová hadice – neunikne před ním tedy ani jediné smítko. Tak ukliďte si svou domácnost opravdu důkladně a přitom bez větší námahy!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno