Dnes jsou matrace určené pro zdravý spánek k sehnání v široké škále rozměrů a velikostí. Například v e-shopu matrace-store.cz najdete 17 standardních rozměrů matrací a také možnost výroby matrace na míru, kterou využijí milovníci vintage nábytku i majitelé designových kousků, které mají do standardu skutečně daleko.

 

Vybíráme matrace podle velikosti spáče

Základní rozměr matrace 90×200 cm patří mezi nejpoužívanější velikosti jednolůžka. Využijí ho dospělí s běžnou výškou do 175 cm nebo dospívající děti. Položením dvou matrací vedle sebe pak získáme i nejběžnější velikost matrace do manželské postele.

Pro dítě, které již odrostlo panenkám a autíčkům ale možná bude mnohem větší matrace 120×200 cm a to z prostého důvodu. Dospívající děti si z postele rády dělají jakési soukromé hnízdečko, kam si stěhují vše od pomůcek k učení až po odpolední svačinu. Proč jim tedy podobný komfort nedopřát? Navíc nebude muset kupovat sedací vaky nebo pohovky, které by zabíraly v dětském pokojíčku cenné místo, protože na takovouto postel se vejde i parta kamarádů.

trimedia (1)

Potýkáte-li se s velikostí své ložnice, zvažte méně typické rozměry své postele. Vždyť pro dvě osoby je často dostatečná i matrace 160×200 cm, pokud tedy jeden z nich netrpí ve spánku převalovacími a roztahovacími epizodami. A plánujete-li přírůstek do rodiny, určitě oceníte, že se do postele spolu s vámi vejde i malé miminko, které tak nemusíte uprostřed noci kojit vsedě nebo ve vedlejší místnosti.

Klasická manželská postel si pak vystačí s rozměry matrace 180×200 cm, nepatří-li tedy jeden z manželů mezi hráče NBA. Do takové postele se vejdou i dvě menší děti, které vystrašily divoké sny nebo i notebook a hora nevyřízených dokumentů, které na vás zbyly z práce. Na prvním místě by ale vždy měl být kvalitní spánek, pro který jsou matrace klasických rozměrů jistě tou nejlepší volbou.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno