Myslíte si, že takový vzorec neexistuje? Možná. Ale co nás nezabije, to nás posílí. A to platí v každém vztahu. Správný výpočet prostřednictvím “vzorce lásky” si můžete ověřit na tom, do jaké míry využíváte v partnerství tzv. 6 základních pilířů .

Komunikace

Ano, klidně si můžete vzdychnout, že Vám to říká každý. Právě ona je ve všech vzorcích vztahu základem, bez kterého neexistují další důležité výpočty. Jak na ní pracovat? Ředitelka centra pro vztahy v Austrálii, Lyn Fletcher, říká: “Je naprosto nezbytné, abyste ve vztahu komunikovali. Mělo by však jít o komunikaci bez předpokladů, co si ten druhý myslí nebo cítí. “

Laskavost

Nejčastěji si na tento pilíř potrpí ženy. I muži si ale všímají malých laskavých skutků. Pokud umíte být k Vašim protějškům pozorní a milí, vzorec Vás vždy dovede ke správnému výsledku. Lyn Fletcher trvá na tom, že nemusí jít o velké věci, ale někdy stačí klasické maličkosti, jako zapamatovat si výročí nebo to, že manžel poseká trávní, i když přišel z práce velmi unavený. Malé gesto dokáže zázraky. Tak se i nemožné vzorce dočkají svého výsledku.

Falešné očekávání

Idealizace. To je zásadní postrach každého vztahu. Neočekávejte, že láska bude vypadat pohádkově po celý život. Dobré partnerství potřebuje hodně práce. Pokud chceme rozumět vzorci lásky, musíme se je jednoduše naučit. Vypusťte tedy fakt, že láska musí určitým způsobem nějak vypadat, a místo toho uznejte to dobré, co je ve Vašem vztahu, a ne to, co jste si představovali.

Řešte konflikt v míru

Při hádkách zkuste do vzorce zapojit mír. I toto je jistým způsobem komunikace. Naučte se hádat pozitivně, sednout si k tomu a všechno si vyříkat. Neutíkejte od vzorců, pokud je neumíte vyřešit, ale pokuste se najít chyby a natrvalo zabojovat o vyřešení jakékoliv nežádoucí situace.

Cíl: Změnit partnera

Pamatujte si, že Vaším cílem ve vzorci lásky není přítele změnit. Smiřte se se svými odlišnostmi a dejte partnerovi prostor. Lyn Fletcher má na tento pilíř jedno z nejlepších vysvětlení: “Jsou to lidské bytosti stejným způsobem, jako jste vy. A doufejme, že jsme schopni jim odpustit jejich chyby stejným způsobem, jako bychom chtěli, aby bylo odpuštěno nám. “

Jednání, kompromis a týmová práce

Poslední – 6. pilíř k úspěšnému vyřešení vzorce zdravého vztahu není však nejméně důležitý. Trvalá partnerství jsou postavena právě z těchto tří akcí. Ani vzorce neexistovaly samy od sebe a potřebovali tým, který jim porozuměl a zapojil je do praxe.

 

Pokud těchto 6 pilířů ve vztahu chybí, Lyn Fletcher trvá na tom, že takové vztahy určitě nejsou odsouzeny k zániku. Stačí vyhledat odbornou pomoc. Pokud vzorce neovládáme, může nás je přece pořád někdo doučit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno