Zvolte si výživový směr

Rad a způsobů, jak zdravě shodit kilogramy, je velké množství. Někdo vychvaluje krabičkovou dietu, druhý vynechává sacharidy, třetí zase konzumuje převážně zeleninu. Ještě než se do jakéhokoliv dietního stravování pustíte, najděte si dostatek informací, abyste se ujistili, že svému zdraví neublížíte. Což se v případě některých diet může klidně stát.

Děje se tak zejména u jednostranných diet, které jsou založené na konzumaci jednoho či dvou typů potravin. Taková dieta sice může nastartovat hubnoucí proces, avšak pokud na ni nenavážete zdravou a vyváženou stravou, kila se rychle vrátí zpátky.

Pokud nemáte zkušenosti, nejlepší možností bude poradit se se zkušeným výživovým poradcem. Ten vám sestaví jídelníček na míru a dle něj se pak můžete orientovat dále.

 

Nezapomínejte na pohyb

I když zdravý jídelníček je základ, je nutné jej doplnit o pohybovou aktivitu. Při její volbě pamatujte na to, že ji musíte vykonávat pravidelně a často – zvolte si proto takovou, která vás bude bavit. Dobrá psychika je totiž půlka hubnutí, a jestliže vás nebude fyzická aktivita bavit, mozek si jí spojí s nepříjemnou zkušeností. Potom se může stát, že se do pohybu budete muset vyloženě nutit. Zábavných aktivit je přitom velká spousta. Stačí se porozhlédnout po vhodném fitness centru a podívat se, jaké cvičení nabízí. Může to být klasická posilovna, ale také sálové lekce – jako je pilates, jóga, kruhový trénink, spinning či H.E.A.T.

A jak hubnete vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno