Je smutnou pravdou, že dnes se leckterý obchod nabízející zdravotní matrace, zaměřuje spíše na klamání zákazníka než na to, jak mu skutečně zvýšit kvalitu každodenního spánku. Pojmenování jako zdravotní nebo ortopedické matrace je často používáno bezhlavě, aniž by mělo oporu v příslušných certifikátech nebo atestech. Existuje ale jednoduchý způsob, jak podobnou vějičku poznat a nechytit se na ni.

 triflex

Skutečné zdravotní matrace mají statut zdravotnického prostředku

Je to vlastně velmi jednoduché – podívejte se na to, jakou sazbu DPH takové matrace mají. Pokud jde o klasickou základní sazbu DPH, díváte se na web ne zrovna férového prodejce či výrobce. Skutečné zdravotní matrace jsou totiž schváleny jako tzv. „zdravotnický“ prostředek a vztahuje se na ně snížená sazba DPH.

Jen takovéto kvalitní matrace skutečně prošly náročnými klinickými testy a obdržely příslušné osvědčení – certifikát. A co je na nich tak zvláštního? Především tu jde o deklarované ortopedické vlastnosti – jejich struktura je optimálně přizpůsobená fyziologii lidského těla. Rozložení váhy i podpora těla je maximálně efektivní, což zaručuje lepší psychický i fyzický odpočinek během noci. O zdravé spaní se starají také kvalitní použité materiály a to od potahu až po jádro.

 enzo

Kde nakoupit zdravotní matrace?

Rozhodně tam, kde mají široký výběr, dobré ceny a dopravu matrací po ČR i SR zdarma, například v e-shopu matrace-store.cz. Potřebujete atypické rozměry matrací? Ani to není problém, stačí použít vhodný filtr nebo si nechat vyrobit matrace na míru.

Rádi byste si dopřáli zdravý a kvalitní spánek, ale váš rozpočet momentálně není podobným plánům příliš nakloněn? Nevadí, v e-shopu seženete i matrace za hubičku nebo můžete využít nejrůznějších slevových či množstevních akcí. Stačí se jen dobře porozhlédnout.  

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno