Není nic příjemnějšího než se po horké koupeli, dovádění v bazénu nebo osvěžující sauně zabalit do měkkého ručníku. Nikdo nechce mít doma stará struhadla, která už odrazují na první pohled. Takovým věcem je potřeba dát sbohem a pořídit si kvalitní ručníky a osušky a hlavně o ně dobře pečovat.
Aby ručníky byly hebké a příjemné
Už při výběru byste měli pamatovat na to, abyste vybírali jen z kvalitních materiálů například z bavlny nebo froté. Přírodní materiály jsou lehčí na údržbu a mají delší životnost. Pozornost věnujte gramáži, která by měla být optimálně 450 g/m2. To, jak budou osušky nadýchané, určuje jejich výška vlasu. Když je správně měkký, zajistí také vyšší savost, nižší vlas zase umožní masážní efekt. Pamatujte také na to, že by vám nové ručníky – malé i velké – měly ladit s vaší koupelnou. Děti zase ocení hravé a pestré barvy, potisky s oblíbenými postavičkami nebo 3D obrazce. Nejlepší je nové ručníky prvně jednou či dvakrát vyprat a nechat volně uschnout. Pokud se po prvním vyprání ručník trochu srazí, není to chyba materiálu. Vlákna se totiž upevní a trochu stáhnou, tím pádem výrobek déle vydrží.
Babské rady fungují
Když ručníky a osušky perete, přidávejte k nim oblečení v podobné barvě. Nepoužívejte aviváž, která slepí vlákna a vlasy dohromady, což pak má za následek to, že nebudou tolik sát. Na bílé ručníky nejlépe pomáhá přidat do prášku jedlou sodu a plátek citronu přímo do bubnu. Když už jsou ručníky starší a nesajou, zkuste je namočit do teplé vody, kam přidáte ocet. Ručníky by se měly prát na čtyřicet stupňů. Není dobré k nim přidávat moc pracího prášku. Sušit by se neměly na přímém slunci nebo na radiátoru. Aby byla vlákna opět dostatečně jemná, použijte raději sušičku. Vyvarujte se žehlení ručníků, protože tím můžete vlákna poškodit.