Čištění mezizubních prostor je zdlouhavé a otravné, kvalitní zubní hygiena se bez něj ale neobejde. Slouží jako prevence zubních kazů a dokáže předcházet parodontóze a krvácení dásní. Mnohem elegantnější a efektivnější alternativu k mezizubním kartáčkům a nitím představuje ústní sprcha. A při ranní či večerní hygieně vás její použití téměř nezdrží.

Ústní sprchy si možná někteří z nás pamatují z minulých dob. Tehdy ale šlo o málo efektivní přístroje s jemným proudem vody, který kromě lehké masáže dásní žádné další benefity nenabízel. Moderní ústní sprchy toho umí mnohem víc.

 

Kdo by měl používat zubní sprchu?

Ani zubní nit nebo mezizubní kartáček se někdy nedostane na všechna potřebná místa. Trojúhelníkové prostory mezi zuby navíc lze jedním pohybem vyčistit jen velmi těžko, pokud k tomu nepoužijete dobře mířený proud optimálně natlakované vody, který umí rozrušit i odolný plak nacházející se téměř pod hranou dásní. A komu se ústní sprchy osvědčí nejvíce?

– Majitelům krvácejících dásní.

– Pacientům se začínající nebo pokročilou formou paradentózy.

– Lidem, kteří mají zuby velmi těsně u sebe (bez možnosti průniku zubní niti).

– Všem, kteří mají obtížně čistitelné korunky, můstky nebo fixní rovnátka.

– Každému, kdo se chce dokonale zbavit zubního plaku.

S dobrou ústní sprchou zvládnete všechny mezizubní prostory vyčistit za méně než 60 sekund. Použijte ji ihned po vyčištění zubů, pečlivě vypláchněte ústa a můžete z koupelny odcházet s dobrým pocitem, že jste pro svá ústa a zuby udělali opravdu maximum. Do nádržky s čistou vodou můžete navíc přidat trochu ústní vody nebo prostředek z lékárny proti paradentóze, což vám při pravidelné hygieně ušetří další cenné minuty.

Pravidelná masáž dásní navíc podporuje jejich prokrvení a tím i vyšší odolnost proti bakteriím. S krvácejícími dásněmi si například správně používané ústní sprchy poradí do tří týdnů. A to bez nutnosti používání odporně chutnajících bylinkových past na zuby. Investice do ústní sprchy se vám proto v krátkém čase rychle vrátí a ušetříte také za zákroky v zubařském křesle. Pečlivé odstraňování zubního plaku spolehlivě udrží vaše zuby krásné a zdravé. A to napořád.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno